V Albrechticích proti pěti  Muži | 05.10.2012

V posledním kole podzimní části soutěže jsme ve čtvrtek 27. září 2012 zajížděli do Albrechtic nad Orlicí.

Se sestavou tentokráte velké problémy nebyly. Jen u Stieberů trochu vázla komunikace, či spíše Franta zapomněl informovat Ondru o mistráku. Ale za pomocí celé jejich rodiny se vše podařilo zdárně vyřešit a oba přijeli odtahovkou. Pouze Vítek se ještě asi nevyléčil a trochu se vzpouzel. Ale také jel. V záloze byl ještě Standa, který přijel na poslední chvíli, ale převléknout se nechtěl.

V sestavě Vítek, Franta, Ondra, Bene, Mori & Mori, Standa jsme po příjezdu do místa volejbalových bojů na místní sokolské hřiště trochu znejistěli. Domácí nikde, pouze na hřišti plápolala síť. Ale brzy se již také začali scházet, bohužel budou hrát pouze v pěti a rozhodčí také nebude. Další překvapení si pro nás přichystal Vítek. Navlékl na sebe sice dres se správným číslem, ale ženský. Doufali jsme, že ale bude hrát jako chlap. Prý si to pak se svojí tchyní vyřídí.

Rozcvičili jsme se a začal první set. Trochu jsme však domácí podcenili. Oni nás však ne a řezali do nás bez bázně a hany. My jsme naopak každý udělali několik chyb. Do půli setu jsme vedli my, v druhé půli měl navrch soupeř. Dlouho nebylo jasné, kdo bude v prvním setu vítěz. Štěstí se přiklonilo na naši stranu (samozřejmě za naší vydatné pomoci) a domácí jsme udolali 29:31. V dalších dvou setech jsme si konečně uvědomili, že hrají v pěti, a tak už nebylo co řešit. Oba sety skončily shodně 14:25 a vítězstvím 0:3 jsme dojem z našeho podzimního účinkování v soutěži vylepšili. Ale ačkoli výsledek je poměrně jednoznačný, hra soupeře stála za pochvalu…

Po zápase jsme se stavili rozebrat zápas v Čestické hospodě. Moc jsme se ale nezdrželi, protože Vítka začala shánět jeho žena. Teď si měsíc odpočinout, vylízat případné rány a od prosince nástup na zimní přípravu…