Úspěchy Kvasinských na turnaji  Mládež | 29.04.2014

Rok utekl jako voda a opět jsme hostili oblíbený podnik věnovaný dětskému volejbalu. Počasí bylo celý víkend přímo ukázkové, dětí přijelo nespočet a o to více nás těší vybojované výsledky v tak nabitém soutěžním poli.

Sobota

Sobota byla věnována tradičně šestkovému volejbalu mladších (13 družstev) a starších žáků a žákyň (10 družstev). Naše děti bojovaly v kategorii těch mladších. Očekávání nebylo žádné, šestky totiž vůbec netrénujeme, nemáme na to dost dětí a i celou sobotu jsme tedy původně plánovali jako zkoušku a sbírání zkušeností s další kategorií volejbalu. Jenomže hned po prvním zápase se rozhořel soutěžní boj.

K mému překvapení a tomu jak to vypadalo na tréninku, kdy si děcka nedokázala ani rozehrát v šesti a nezvyklému postavení na hřišti balón, hrály moc pěkně a díky tomu v základní skupině ani jednou neprohrály. Po dvou smolných remízách přišla na závěr i výhra, a tak jsme jako 2. ve skupině bojovali celkem o 4.-6. místo. Po výhře nad Poličkou dětem trošku došla energie a Hradec jsme už nedokázali přehrát. Bylo z toho celkově nádherné 5. místo ze 13 družstev a velké překvapení a radost!

Neděle

V maximálně nabité neděli, kdy startovalo neuvěřitelných 96 družstev v barevném mini a museli jsme si půjčit i kurt od tenistů, aby se vše stihlo odehrát, jsme měli želízka v ohni ve všech vypsaných kategoriích.

Žlutý minivolejbal

Přihlášeno bylo 18 družstev, takže se hrálo ve 3 základních skupinách A ,B, C po šesti týmech. Los rozhodl a my nasadili Kvasiny A do skupiny A a Kvasiny B do skupiny C. Áčko skončilo ve skupině na 3. místě a Béčko na 5. místě.

Áčko pak ve finále vybojovalo hezké 7. místo, když porazili Týniště a Sport Rychnov D. Béčko skončilo nakonec po boji na 15. místě.

Hráli:
  • Michal Štěpán s Honzíkem Moravcem a
  • Nam Tram s Mikulášem Ježkem.

Oranžový minivolejbal

Přihlásilo se 25 družstev a hrálo se pět skupin A až E po pěti týmech. Los nás zařadil do základní skupiny E, kde holky

• Terka Kouřimová,
  • Nikola Brichová a
  • Anetka Brichová

uhrály až páté místo. Celkově dohrály na 22. místě. Nehrály špatně, ve finálové skupině prohrály jen se Sportem Rychnov C, ale v základní skupině se nedařilo vítězit.

Červený minivolejbal

Nastoupilo 21 družstev ve 4 skupinách A až D. My nasadili Áčko:

• Dan Brich a
  • Marek Škop

do skupiny D. Uhráli 6. místo a do finále nepostoupili.

Béčko v základní skupině A

• Týna Moravcová a
  • Denča Kubcová

skončily na 4. místě a po boji ve finálové skupině o 13.-16. místo, kterou vyhrály, obsadily 13. místo.

Modrý minivolejbal

Byl tradičně nejvíce obsazenou kategorií s 32 startujícími družstvy v 6 skupinách A - F. Vyslali jsme tradičně Áčko:

• Míša Suková a
  • Libor Dlesek

do skupiny F, a Béčko:

• Jindra Dohnal,
  • Kuba Šabata a
  • Michal Duzbaba

do skupiny A. Obě družstva základní skupiny s přehledem vyhrály a postoupily do boje o první příčku. Ve finále nás opustilo štěstí, a tak Kvasiny B po smolných dvou těsných prohrál vybojovaly jinak krásnou třetí příčku. Kvasiny A pak obdržely stříbrné medaile za druhý post, kdy o jeden balón prohrály s vítězem Červeným Kostelcem.

Za klub ještě jednou děkuji rodičům za skvělou práci a pomoc při turnajích a dětem a za pěknou hru a krásné výsledky.