Další skalp Rychnova  Muži | 12.06.2015

Ani ve čtvrtek 11. června 2015 si většina našich hráčů neuvědomila důležitost mistrovského utkání s VK Sport Rychnov n. Kn. na domácí půdě a na hřiště se postupně dostavovali až po páté hodině.

Krom Vítka, který práci zapíchl ve tři a od té doby pospával v autě, dokud ho nevyhnalo horko. Jejich první starostí nebyla urychlená příprava kurtu a rozcvičování, ale lahvové pivo. K Vítkovi, Benemu, Ondrovi, Morimu jun. jsem musel ještě povolat Ráďu, který informaci o přeloženém utkání neměl, nebo ji neudržel. Už vůbec pak nechápu jejich poznámky při úvodním hvizdu rozhodčího o půl šesté, že se nestačili rozcvičit. Soupeř k zápasu naopak přistoupil zodpovědněji. Do areálu se trousili postupně jeden za druhým na kole i se svými fanoušky, kteří je početně přečíslili. Výhodu domácího prostředí jsme rázem ztratili…

Při losování jsem vyhrál lepší stranu i podání a mohli jsme derby začít. Začátek prvního setu vyšel lépe nám. Moc dlouho nám to ale nevydrželo. Sotva se soupeř rozkoukal, zle nám zatápěl za povzbuzování svých příznivců. Když se k tomu přidaly naše chyby z nerozehranosti, bylo o výsledku 21:25 rozhodnuto. I v druhém setu jsme začali dobře a vypracovali jsme si i pětibodový náskok. Opět však přišly naše chyby (špatný příjem, neuhrávání,…) a další prohra 23:25. Ve třetím setu už nebylo nač čekat. K srdci jsme si to ale moc nevzali. Už to vypadalo, že nás Rychnováci zase vyprovodí 3:0 po hodině hry. Snad jedině poznámka zapisovatelky Jany při našem oddechovém čase za stavu 11:18, že: „I za tohohle stavu se to dá vyhrát…!“, nás asi nakopla. Trochu jsme zabrali, trochu pomohl soupeř. Přestal být suverénní a i on začal chybovat. Fanoušci polevili a my dokázali nejen srovnat, ale i vyhrát 25:23. Ani ve čtvrtém setu jsme však nehráli dobře. Náš útok končil většinou na rukou soupeřů a ani jinak jsme nedokázali míče skládat na zem. Snad jen v poli jsme se zlepšili a zejména Vítek vypadal, že si na svém dresu domů odveze všechnu antuku. Soupeř opět vedl 17:21. V podstatě jim stačilo pouze točit míče. K naší radosti se jim to nedařilo a svými chybami si set prohráli 25:23. V pátém setu jsme kupodivu vypadali čerstvěji my. A na hře to bylo znát. Pustili jsme se do nich a strany jsme měnili za stavu 8:2. To už i přihlížející diváci byli ticho a tušili prohru svého družstva. Sice ještě trochu zazlobili, ale vítězství 15:10 a 3:2 jsme si už uniknout nenechali.

Vítězství nás samozřejmě těší, ale mne trochu mrzí, že výsledkem 3:2 jsme se nedokázali na Rychnov dotáhnout a možnost získat titul okresního přeborníka máme už asi jen teoretickou… Spoluhráče jsem vyplísnil a doporučil jim podívat se v pondělí na seriál Okresní přebor, aby věděli, jak dopadnou, až se na to vyprdnu…