Rodinný (skoro) volejbal v Albrechticích  Muži | 06.05.2011

Družstvo mužů v pátek za slunečného počasí zabojovalo a přivezlo domů plný počet bodů za vítězství 3:1.

Situace se sestavou před dalším kolem v Albrechticích n. O. byla komplikovaná. Víťa je stále v hráčské neschopnosti (jizva mu snad srůstá), Franta sice nesloužil na odtahu, ale Bene nastoupil tento týden na odpolední směnu. Je ale zodpovědný a zařídil si, že ho v 16.45 můžeme vyzvednout na mistrák na vrátnici. Vše viselo na vlásku, který přetrhl Matěj, když ve středu poslal zprávu, že na mistrák nejede, protože odjíždí do Ostravy za děvčetem:( Budiš mu to dopřáno, ale nechal ve štychu pět spoluhráčů. Musel jsem začít žhavit telefon. Bylo jasné, že Páva N. i Máša odmítnou a Tom musí k mládeži. Zbýval jediný Ondra, který vynechá fotbalový trénink. A tak jsme odjížděli takřka v rodinné sestavě: Franta se synkem Ondrou, já se synkem Morim ml., Bene a Ráďa.

V Albrechticích nás přivítala krásně jasná obloha. Na opalování dobrý, ale dělalo trochu problém určit, v jaké výšce míč je a vůbec ho ve sluníčku najít. Při rozcvičování jsme si pomalu zvykali. V prvním setu se do nás soupeř pustil bez bázně a hany. Z kraje setu si udělal náskok, který pomalu zvyšoval. Problémy mu to nedělalo, protože jsme všichni byli nějací dřevění. Nic se nedařilo. Postupně jsme se z toho ale vymanili, náskok vyrovnali a konec setu byla přetahovaná o vítězství. Byli jsme úspěšnější a vyhráli ho 26:24. Tím jsme soupeře trochu zaskočili, čehož jsme v druhém setu využili. Mladí si dali říci a vyprdli se na clonu při vlastním podání. Postavili se každý ke svému smečaři. Umožnili tím Frantovi být včas na dvojbloku. Set jsme v pohodě vyhráli 25:16. Trochu jsme se nechali ukolébat a třetí set se podobal prvnímu. Ale v obráceném gardu. Set jsme prohráli 23:25. Nepohádali jsme se a do čtvrtého setu nastoupili s chutí. Soupeř ještě na konci setu trochu pozlobil, ale vítězství v setu 25:19 a zápase 3:1 jsme si nenechali uniknout. Honem do sprchy opláchnout antuku, stavit se U Krbů na občerstvení a honem domů na hokej.

Příští týden nebude jednoduchý. Čeká nás zápas ve čtvrtek i v pátek. A sestava opět nebude nejsilnější... :(