Novinky

Ženy A zabojovaly v Kostelci  Ženy | 27.09.2010


V neděli 26. září 2010 nás čekal "nepříjemný" soupeř - Kostelec nad Orlicí. Znovu to byly úporné bitvy, tentokrát se šťastnými konci pro nás. Odvezly jsme si cenná vítězství 3:2 a 3:1.

Venkovním sportům v neděli nepřálo počasí ale Kostelec měl naštěstí domluvenou halu SZeŠ. Některým z nás sice chvíli trvalo, než jsme se aklimatizovaly a zvykly si na prostor velké haly, ale Zuzka M. hned prvním útokem neohroženě rozčísla kostelecký blok a polařkám vůbec nedala šanci. Dokud se nám dařilo držet soupeřky pod tlakem, bylo to dobré, ale když jsme musely dotahovat my, bylo to horší. Výměny byly dlouhé, moc se nekazilo, ale soupeřky byly na svých místech a naše útoky se jim dařilo zvedat. Sety byly opět jako na houpačce 25:19, 14:25, 25:23, 12:25. Do tie-breaku jsme nastoupily ve velmi bojovné náladě, čímž jsme soupeřky překvapily a strany se měnily za stavu 8:4. Klíčovým tahem byla změna postavení na začátku setu,  kdy se na smeč postavila Eva jako nejúčinnější smečařka a svůj úkol splnila ve spolupráci s Blankou na jedničku. Obranu na její zkrácené a přesně umístěné smeče hledaly kostelečačky marně... Tlak jsme udržely až do konce setu a zvítězily jsme 15:8.
Na druhý zápas nás přišla podpořit naše bývalá spoluhráčka Petra Světelská, když uložila děti. Vývoj utkání připomínal předchozí zápas, ale naštěstí jsme to nenechaly dojít tak daleko a vyhrály jsme i čtvrtý set a tím celé utkání 3:1 (25:22, 17:25, 25:14, 25:17). Zásluhou těchto vítězství jsme se dostaly na průběžné první místo v celkové tabulce, i když nás čeká ještě jedno kolo, a to odložený zápas se Stěžerami 9. října 2010.
Myslím, že jsme byly dnes všechny spokojeny, a to nejen s výsledkem, ale i s předvedeným výkonem. Po několika kolech jsme si opět zahrály volejbal...
Dnešní sestava: Blanka, Alice, Lucka, Eva Ptačovská, Zuzka Moravcová a Zuzka Nosková

 

19.06.2019