Novinky

Zimní soustředění, Solnice 2019  Mládež | 20.03.2019


Po roce jsme se opět sešli na prodloužený víkend, abychom stmelili partu a volejbalové dovednosti na tradičním zimním soustředění. Tentokrát jsme nikam nejezdili a zůstali na „domácím hřišti“ tělocvičně ZŠ Solnice. Tato volba se ukázala jako výborná.

V pátek 22. 2. jsme se sešli na 17.00h před tělocvičnou. Děti se rozloučily s rodiči a začali se zabydlovat v místní školní družiny. Rozložili jsme si karimatky a spacáky a ustlali si své pelechy. Na nás s Tomášem „zbyli“ rozkládací gauče. Před prvním tréninkem jsme děti rozdělili do dvou věkových kategorií. Mladší: L. + K. Schodovi, L. Žítková, K. Dusbabová, A. Neugebauerová, M. Moravec. Starší: L. Marková, E. Bartková, A. Drašnarová, T. + P. Neugebauerovi, M. Suk, J. Moravec a začali s tréninkem. Po rozcvičení ti starší zůstali se mnou a s Tomem. Mladší se s Renatou a věnovali různým cvikům na posílení a protažení těla. Po večeři byla volná zábava.

V sobotu byl budíček plánován na 7.30h, ale děti byly nedočkavé, takže po 7h už bylo všude živo. Po rozcvičce a ranní očistě následovala snídaně. Dopolední trénink byl opět rozdělen na dvě stejné skupiny, které jsme si po 1h prohodili. Se staršími jsme se zaměřili na smečařský krok a blok. S nejmenšími nám v sobotu pomohla Týna. Zdokonalovali práci s míčem, hlavně odbití vrchem prsty. Mezi výměnami skupin byl čas na svačinu. Po dopol. tréninku a odpočinku jsme se vydali procházkou na oběd do restaurace U kocoura. Byla výborná rajská. Oběd až na pár vyjímek všem chutnal, ale tak to je vždy. Všem se nejde trefit do chuti. Po návratu byl odpolední klid. Někteří využili prostoru družiny a půjčili si některou z mnoha her. Pro nás čas na klidnou kávu. Při odpoledním tréninku jsme využili naši moderní techniky a volejbalový um našich dětí jsme nahrávali na tablet. Na večeři jsme opět vyrazili ke Kocourovi, ale děti už měly plnou hlavu kuželek, které jsme měli domluvené na 19h. Kuřecí stehna s rýží rychle zmizela z talířů a v 18.30h jsme stáli před kuželnou. Děti si koulení opravdu užily. V 21h už jsem musel zavelet k odchodu, protože někteří by tam hráli snad až do rána. Nás ale ještě čekala jedna novinka. Rozbor naší hry u videa (tabletu). Sešli jsme se v jídelně a promítali video na zeď. Musím říci, že jsme se u toho nasmáli stejně jako u kuželek. Těch připomínek, rad, nápadů… Opravdu povedený den! Takže nás nepřekvapilo, že nikdo neprotestoval a v 22.30h vše spalo.

V neděli byl budíček dodržen, takže se opravdu vstávalo v 7.30h a pak to šlo za sebou: rozcvička, hygiena, snídaně. Dvě skupiny dětí zůstaly stejné, jen už obě byly v tělocvičně. Na některých se už začala projevovat únava, ale stále trénovali s velkým úsilím. Po tréninku a svačině jsme vyrazili na poslední společný oběd. Řízek s kaší byl výborný. U Kocoura nám moc chutnalo. Po návratu jsme se pustili do balení a úklidu družiny a prostor, které jsme využívali. Poté následoval volný trénink. Někteří vzali do ruky míč, jiní hokejku a hráli florbal. Po 15h se už začali sjíždět netrpěliví rodiče a postupně si své ratolesti vyzvedávali a odváželi domů. Výborná zpráva je, že jsme se letos obešli bez úrazu! Po 16h jsme tak mohli zamknout tělocvičnu a těšit se, jak děti využijí v praxi to, co se na soustředění naučili. Tak za rok ahoj!!

Martin Moravec

Fotografie z akce v galerii.

 

 

29.07.2016