Novinky

Stříbro z krajské soutěže  Mládež | 26.05.2019

Finále krajské soutěže v modrém minivolejbale ročníku 2018/19 se konalo 26.5.2019 v Dřevěnici. Zápasy zde odehrály všechny 4 skupiny. Naše družstvo bojovalo v první skupině, která hrála o první až šesté místo.

Na hradeckou Slávii na 1. místě jsme před tímto posledním kolem ztráceli 4 body. Ve hře tak stále ještě byl titul přeborníka okresu, ale to by jsme museli vše vyhrát 2:0 a doufat, že Hradec někde ztratí ještě navíc aspoň set. První podmínku jsme zvládli na výbornou a postupně jsme porazili: VK Sport RK „B“, Zbečník, Plotiště, Č. Kostelec, Slávii HK ch „A“, VK Sport RK „A“ 2:0!! Ale Hradec bohužel nikde jinde než s námi neztratil. Po 45 odehraných kolech nám tak 1. místo uteklo o 1bod (set). Může nás ale těšit, že jsme byli jediní, kteří dokázali porazit mistrovský tým a to hned dvakrát (2:1, 2:0). V konečné tabulce jsme tak v KP obsadili nádherné 2. místo z 24 účastníků!!!!

Druhé místo v dlouhodobé soutěži s naším týmem, který byl letos ze všech účastníků nejmenší a nejmladší je skvělé. Bylo úžasné pozorovat, jak se od září 2018 kdy soutěž začala, postupně zlepšovali a vše vyvrcholilo naprosto dokonalým výkonem v posledním kole v Dřevěnici.

A kdo se na tomto úspěchu našeho klubu podílel. Všech 9 turnajů odehráli tito borci: Jan Moravec, Marek Suk, Lada Marková, Ondra Hejčl. Moc velká gratulace k titulu vícemistra kraje, ale ještě větší dík jakým způsobem si proto tito hráči došli a jaký progres za rok předvedli!