Novinky

Stříbro a bronz z Brna  Mládež | 02.06.2019


O víkendu 1. – 2. 6. 2019 se uskutečnil v areálu Čichnova v Brně první letošní republikový turnaj v barevném minivolejbalu. Letos vypsal ČVS tři celostátní turnaje (Brno, J. Hradec, Liberec) všech by se měl náš VK zúčastnit!

Na první do Brna jela náš klub reprezentovat tři družstva: červení – Aneta Drašnarová, Tomáš Neugebauer. Zelení – Marek Suk, Jan Moravec, Ondřej Hejčl a modrá děvčata – Lada Marková, Pavlína Neugebauerová, Helena Morrisová. Zelená barva je pro nás novinkou, protože se u nás v kraji nehraje. Jednalo se o takový krok do neznáma. Kluci si pravidla a hru této barvy vyzkoušeli pouze na jednom tréninku.

V sobotu musel být začátek turnaje posunut, protože se na naše malé volejbalisty přišla podívat obě naše reprezentační družstva a proběhla tradiční autogramiáda. V 11.30h se turnaj odstartoval. V sobotu se hrála základní kola a v neděli finálová. Naši červení v sobotu 3 zápasy vyhráli a 3 prohráli. Zelení všech 6 zápasů vyhráli. Modré dívky 4 vyhráli a 2 prohráli. Přes úmorné vedro jsme odpoledne po zápasech odjeli do haly Vodova fandit našim reprezentantům. Ženy vyhrály nad výběrem Ukrajiny 3 : 1. Před zápasem mužů jsme byli osloveni, zda by naše děti nemohly vypomoci s organizací zápasu. Byl to pro ně obrovský zážitek pozorovat přímo z palubovky své vzory. I tento zápas naše repre. zvládla a porazila Finsko 3 : 1. V obou zápasech měli naši borci neskutečnou podporu z hlediště. Děti vytvořily více jak bouřlivou kulisu.

V neděli se začínalo v 9.00h. Zelení kluci a modré holky hrály o vítězství v turnaj, ale měli proti sobě těžší soupeře a to vítěze ostatních skupin ze soboty. Červení bojovali ve skupině o 15. – 20. místo. Od rána bylo velké horko. Našim hráčům teplo svědčí a turnaj úspěšně dohráli. Červený tým nakonec skončil na 19. místo. Po zápasech modrých dívek nastala kuriózní situace. První čtyři týmy měly stejný počet bodů. Musel tak rozhodnout poměr míčů. To pro nás znamenalo krásné 3. místo. Zelený tým byl až do posledního zápasu bez porážky, ale v něm jsme hráli proti také neporaženému Orionu „A“. Byl to opravdový boj o vítězství v turnaji. Bohužel s horším výsledkem pro nás. Celkové 2. místo v zelené barvě je úžasné!! Tuto barvu vůbec netrénujeme i z toho pohledu je výsledek skvělý.

Druhé a třetí místo na republikovém turnaji je skvělá vizitka a reklama pro náš VK. Už se těšíme na další do Jindřichova Hradce a Liberce.

Tabulky finálových skupin:

ČerveníZeleníModří
1. TJ Církvice1. Orion „A“1. TJ Nivnice
2. VK Lanškroun2. VK AŠ Kvasiny2. Orion „B“
3. Orel Křenovice3. VK Přímětice3. VK AŠ Kvasiny
4. VK KP Brno4. Sl. Slávia Uh. Hradiště4. VK Raškovice
5. VK AŠ Kvasiny5. VK Napajedla5. VK KP Brno
6. Sl. Slávia Uh. Hradiště6. VK KP Brno6. Orion „A“
 7. Tesla Brno7. KP Milénova

 

Za VK AŠ Kvasiny

Martin Moravec

 

Fotografie v galerii.

 

19.06.2019