Novinky

Zpráva volejbalové přípravky 2019/2020  Mládež | 30.01.2020


Od loňského jara se díky iniciativě Šípkových rozjela naše volejbalová přípravka. Postupně se přihlásilo osm dětí ve věku 5-6 let. Kromě Máti Moravce a Rádi Kubíčka, kteří jsou jako by domácí, všichni dojíždí – Slatina, Javornice, nejblíž je Domašín.

Rodiče děti vozí dost pravidelně na všechny tréninky, pokud nemohou, omluví se. Děti jsou šikovné. Dokonce se zúčastnily letního soustředění, i když přes noc ještě nezůstaly. Od září je jejich hlavním trenérem Vítek Šípek (má tam samozřejmě svého syna a v budoucnu možná i dceru). Také jsme je přihlásili do Okresního kola v barevném minivolejbale. Tam si vyzkouší, co se na tréninku naučily. Na to, že jsou nejmladšími účastníky soutěže, nevedou si vůbec špatně. V polovině soutěže jsou v druhé polovině tabulky, ale poslední nejsou. Mají povědomí jak držet a házet míč, kde, kdy stát atd. Prostě základy. Zatím jsme netvořili pevná družstva. Musí se naučit hrát kolektivně. Samozřejmě jsou někteří šikovnější a jsou schopny hrát i oranžový volejbal, při kterém se hrají i prsty (Maťa Moravec, zkusila si to i Zuzka Chlumecká). To není to hlavní. Ve žlutém volejbale je důležité, aby si hru oblíbily, chtěly se jí naučit a těšily se z ní. Nesmíme je odradit hned na začátku přehnanými nároky. Pořád jsou to jen malé děti, které si chtějí hrát, (občas blbnout) a soutěžit. Ozývají se různé ohlasy, jestli se to má dělat tak, jestli by nebylo lepší jinak. Bereme je na vědomí, něco vezmeme jako přínosné. Čas vše ukáže.

V letošním roce dohrajeme OP, účastníme se víkendového soustředění ve škole v Solnici (kde budou prcci i spát). Samozřejmě budeme hrát i na festivale v Kvasinách a chtěli bychom jet na turnaj do Chlumce nad Cidlinou. Plánů je dost. Jen záleží na dětech a jejich rodičích, čeho všeho se budou chtít zúčastnit. Hodně důležitý je i trenér, který musí zvládnout.

Chtěli bychom udělat i nábor nových členů, aby se rozrostla naše základna. Pokud víte o malých, šikovných dětech, přiveďte je.

fotografie v galerii

 

19.06.2019