Novinky

Olympiáda dětí a mládeže  Mládež | 30.06.2022


Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

V minulosti unikátní atmosféru zažila řada dnes úspěšných sportovců, jako jsou například Ester Ledecká či Josef Dostál. Hlavní poselství projektu je přinést životní zážitek mladým sportovcům, jejich vrstevníkům, rodičům i veřejnosti, aby se pohyb stal a zůstal součástí jejich života.

Motivace ke sportu je jedním z hlavních cílů projektu, což potvrzuje i předseda ČOV Jiří Kejval. „Olympiáda dětí a mládeže je pro Český olympijský výbor nejvýznamnější akcí pro mládež. Díky své jedinečné atmosféře, která přibližuje dětem skutečné Hry, dokáže účastníky ve sportu dále motivovat. Mám radost, kam se od roku 2003 tato akce posunula.“

ODM je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba.

Jednotlivé výpravy sestavují příslušné krajské úřady na základě nominačních kritérií jednotlivých sportovních svazů.

Od 26. do 30. června, bylo rozdáno 636 sad medailí, soutěžilo téměř 3600 mladých nadějí v Olomouckém kraji na Hrách X. letní olympiády dětí a mládeže. V Olomouci, Prostějově, Přerově, Uničově, Kojetíně a Velké Bystřici zápolily výběry čtrnácti krajů České republiky ve dvaceti různých sportech. Celkové hodnocení ovládli sportovci z Jihomoravského kraje.

Na této vrcholné akci reprezentovali Královehradecký kraj dva členové našeho VK: jako libero NASTOUPIL DO VŠECH SEDMI ZÁPASŮ Jan Moravec a jedním z trenérů byl Martin Moravec.

Celkově si náš krajský volejbalový tým vedl skvěle! V základní skupině se umístil na 3. místě hned za pozdějšími finalisty z Olomouckého a Jihočeského kraje. Náš závěrečný zápas byl o 5. – 6. místo proti Středočeskému kraji. Po velkém boji a úmorném vedru v hale jsme prohráli v tiebreiku 1:2. Celkové 6. místo je skvělé. Celý týden jsme si s kluky v Olomouci náramně užili, byl to pro ně nezapomenutelný zážitek!!

 

Fotografie zde.

 

19.06.2019