Těsná prohra v Potštejně  Muži | 24.09.2011

První podzimní odpoledne jsme jeli bojovat o další body do tabulky do Potštejna. Opět jsme sehráli pět setů a opět se z vítězství radoval soupeř.

Po minulé prohře doma s Peklem jsem očekával, jak moc se tento výsledek na nás podepíše. Vše se zdálo v pořádku až do pátku dopoledne. To jsem se dozvěděl, že Franta potvrdí svoji účast až ve tři odpoledne, Matěj má brigádu do 8 hod. večer a nebude, na Vítka leze choroba a raději by nejel a Ráďa je stále v depresi. Nezbylo nic jiného, než povolat Mášu, kterému jsme ve čtvrtek řekl, že nemusí, Vítkovi slíbit leháro na "účku" a vzít si prášek proti bolesti. Smířil jsem se s tím, že dnes žádný extra výsledek neuděláme a očekával jsem, koho v Potštejně uvidím. Naštěstí se Franta umoudřil (pro dnešek), a tak jsme nastoupili v šesti: Franta, Ráďa, Vítek, Tom M., Máša a já. Jen Vítek nás trochu napínal. Přijel těsně před začátkem a prý se nemusí rozcvičovat, že je zahřátý z postele. Tiše jsme mu záviděli, která že ho tak rozpálila. Ale asi bychom ji nechtěli. Prý horečka (NE herečka)...

Ze začátku prvního setu jsme v podstatě zkoušeli, jak budeme hrát. Jelikož jsme Vítka chtěli šetřit, ulili jsme ho na slíbené "účko" a na smeč poslali Toma. Teď s odstupem si uvědomuji, že jsme mu to neulehčili, neboť byl v lajně s Ráďou a se mnou. První míče nervozně vyházel do autu a soupeř si vypracoval mírný náskok. Ale nehráli jsme špatně a zhruba v půli setu jsme vedli. Soupeř nám to ulehčil svým špatným příjmem a následně slabým útokem. První set jsme překvapivě jednoznačně vyhráli. S odhodláním jsme nastoupili do druhého setu. Leč soupeř se začal zlepšovat a my trochu polevili. V druhé půli setu jsme měli šestibodovou ztrátu. Zlepšenou hrou se nám ji podařilo zlikvidovat a v konci setu jsme se o vítězství přetahovali. Štěstí bylo na naší straně. Bohužel ve třetím setu se soupeř už rozehrál, začal lépe útočit a my si s tím nedokázali poradit. Soupeř ho těsně vyhrál. Začátek čtvrtého setu nám utekl. Tentokráte jsme se ale nechytli a soupeř nás smetl. Opět tedy rozhodoval pátý set. Udělali jsme drobnou změnu v sestavě a na smeč šel Vítek. Do změny stran jsme se soupeřem drželi krok, ale se změnou stran se nám přestalo dařit, a tak jsme opět zápas prohráli 2:3. Na rozdíl od někoho, jsem však byl s výkonem dnes spokojený. Sice prohra mrzí, ale v dané sestavě a zdravotním stavu jsme ostudu neudělali. Ráďa předvedl několik skvělých bloků, Mášu lze pochválit za podání a nezvykle dobrý příjem a Frantu za pole. Měli jsme i několik opravdu světlých okamžiků. Myslím, že jsme ostudu neudělali...