Novinky

Dívky v druhém semifinále KP  Mládež | 23.11.2011


V neděli 20. listopadu 2011 vyrazily dívky na druhý semifinálový turnaj do Náchoda.

Jely jsme v předstihu, aby se mohly holky pořádně zahřát a rozcvičit. Jelikož náchodská hala má menší prostory, pouze dvě hřiště, náchodské týmy si odehrály zápasy při tréninku, a tak zbývalo na neděli méně zápasů a skončilo se brzy.

Hrály: Aneta Dostálková, Tereza Špačková, Lucie Spěváčková, Tereza Nováková

První zápas čekal holky s domácím Náchodem B. Hned od začátku se držely soupeře, pěkné náhry a Lucčina šňůra na podání vypadala nadějně, bohužel několika chybami na naší straně se podařilo domácím dokončit první set výhrou. Druhý set se holky o to víc snažily a dokázaly vyrovnat stav na 1:1. Přišel rozhodující set, kde holky ukázaly, kdo je silnější, a mohly jsme se radovat z výhry 2:1 (21:25, 25:11, 15:7).

Další zápas nás čekal také s domácím Náchodem D. Tento zápas se holkám dařilo, pouze podání padalo často do autu, ale i tak je výhra neminula a po setech 25:10 a 25:16 se mohly radovat z výhry 2:0.

V třetím klání holky narazily na Vamberk. V euforii z minulé výhry se Vamberk dostal do vedení a zbytečnými chybami a špatným příjmem se je už nepodařilo dohnat. V tomto souboji jsme odcházely s prohrou 0:2 (18.25, 14:25).

Na další utkání se proti nám postavil silný Náchod A. Tento zápas byl těžší a soupeř nám sázel dlouhé balóny na lajnu jeden za druhým. Chybami při příjmu a neodstupováním si dozadu nás domácí porazili 0:2 (17:25, 11:25).

V dalším zápase jsme se utkaly s jediným chlapeckým týmem, a to Třebechovicemi. Byl to vyrovnaný souboj. Holky pochopily, že míč nepatří soupeřovi do ruky, ale tam, kde nikdo není. Bohužel to nestačilo a tento zápas skončil těsnou prohrou 0:2 (20:25, 23:25).

Závěrečný zápas byl s posledním domácím družstvem Náchodem C. Hrálo se bez přestávky a na holkách už bylo vidět vyčerpání. První set skončil těsnou prohrou 22:25. Druhý set nedokázaly proměnit a prohrály 0:2 (22:25, 12:25).

Musíme zapracovat především na zlepšení příjmu a náhry, které byly většinou do hřiště a ne podél sítě, čímž si to holky samy ztěžovaly. Po odehrání všech zápasů mohly holky naplnit prázdná bříška v místním bufetu a dojíst zásoby z domu. Po 13. hod. jsme se vydaly zpátky domů a po vyčerpávajícím dni holky téměř celou cestu prospaly.

Verča

 

19.06.2019