Dohrávka s Česticemi  Muži | 09.06.2013

Výjimečně v úterý 4. června 2013 jsme hostili v našem areálu v dohrávce pátečního kola družstvo TJ Sokol Čestice.

Zápas jsme měli přeložený z toho důvodu, že já byl od pátku na víkendovém pobytu v Krkonoších a Standa mne zaskočit také nemohl. Nikdo jiný si na nahrávku už netroufl. Náhradní termín byl ale ohrožený kvůli počasí. Ještě během dopoledne jsme se se soupeřem domlouvali, že kdyby bylo nejhůře, zajedeme odehrát zápas do tělocvičny v Česticích. I když okolo poledne ještě trochu sprchlo, odpoledne bylo už jen pod mrakem. Ale stále chladno. Rukavice jsem si zabalit neopomněl…

Hřiště bylo dostatečně nakropeno, tak stačilo jen trochu zamést, natáhnout síť a nalajnovat. Jak kdo přicházel, tak se postupně zapojoval do práce. Soupeř se také pomalu trousil, ale po příjezdu delegovaného rozhodčího byla obě družstva kompletní.

Po krátkém rozcvičení jsme v klasické sestavě Ráďa, Bene, Vítek, Mori & Mori a se Standou místo Lukáše nastoupili do prvního setu. Týdenní přestávka byla znát. První podání Vítka byla „plíva“, soupeř toho využil a ujal se vedení. Nastala přetahovaná o každý bod. Našim smečařům se stavěla často do cesty páska. Zejména Bene nemohl překulit míč do soupeřova pole. Naštěstí jsme se brzy vzpamatovali a v pohodě set dohráli do stavu 25:15. Ani v druhém setu soupeř nedělal problémy. Naopak my jsme se zlepšili, a to se projevilo i na výsledku – 25:13. Ve třetím setu jsme přestali trochu hrát, soupeř ztratil zábrany a začal zlobit. Včas jsme tomu udělali přítrž a set vyhráli 25:21 a utkání 3:0.

Tentokráte moc chválit nebudu. Nikomu se nedařilo na 100%. Vyhráli jsme díky soupeřovým chybám. O půl sedmé byl konec a stihli jsme zápas odehrát, uklidit a dojet domů, než opět začalo pršet. Po tomto kole jsme se usadili na pěkném druhém místě soutěže se stejným počtem bodů jako první. Ale jen díky více odehraným utkáním…