Novinky

Ročník 2014/2015 jsme zahájili v Česticích  Muži | 05.09.2014


První mistrovské utkání nové sezony jsme odehráli v Česticích 28. srpna 2014.

Nový ročník Orlické divize mužů provázelo několik změn. První kolo soutěže bylo odloženo o týden vzhledem k mezinárodnímu přátelskému utkání mužů reprezentací České republiky a Japonska v Rychnově n. K., Volejbalový klub Sport Rychnov n. K. se rozhodl přihlásit jedno ze svých družstev do Oblastní soutěže I. třídy a Milan Pohl ukončil činnost ŠSK Dobruška a hráči přešli pod SK Kounov.

V našem družstvu proběhla mnohem podstatnější změna. Týden před prvním mistrákem se zranil Ráďa Knejp a je minimálně pro podzim nepoužitelný. Hned od začátku tedy nastal problém se sestavou. Do posledního dne nebylo jisté, v jakém počtu nastoupíme v Česticích. S vypětím všech sil se mi podařilo sehnat šestku: Bene, Víťa, Radek Š., Tom E. a Mori & Mori.

V Česticích jsme se sešli za krásného slunečného dne (teploměr na tabuli ukazoval 34°C) a po krátké seznamovací rozcvičce jsme v dohodnutém posunutém čase zahájili další ročník soutěže. Do prvního setu Vítek dostal pokyn od Toma, aby podání nešetřil. Poslechl ho a soupeř měl velký problém s příjmem. Lehce jsme získali několikabodový náskok, který jsme bez větších problémů udržovali a zvětšovali. Bohužel hned zkraje se zranil Ráďa a do konce zápasu jsme hráli pouze v pěti.

První set jsme v tréninkovém tempu vyhráli 25:17. V druhém setu jsme nepolevili. Soupeř měl navíc nevýhodnou stranu proti sluníčku. Několikrát se nám podařil útok bez bloků. Na laxnost spoluhráčů na bloku tak doplatil jeden z čestických, když dostal od Vítka zásah do hlavy. Byla to taková prda, že nedokázal naprosto zareagovat. Druhý set jsme vyhráli s velkou rezervou 25:13. Nechtěli jsme připustit žádný nervák, a tak jsme vstoupili i do třetího setu razantně. Nebo jsme se alespoň pokusili. Vítek však zkazil úvodní podání a následující příjem jsme také nezvládli. To ale bylo první a poslední soupeřovo vedení v tomto utkání. Set už jsme v pohodě dohráli za stavu 25:19 a celý zápas 3:0. Po zápase Bene s Ráďou spěchali domů, zbytek jsme se stavili v místní hospodě doplnit tekutiny. Jakou sestavu ale složíme na příští mistrák s Potštejnem, je ve hvězdách... :-(

 

19.06.2019