Mistři republiky z Kvasin  Mládež | 08.09.2015

O uplynulém víkendu 5. a 6. září 2015 vyslal kvasinský volejbalový klub na celostátní finále barevného minivolejbalu do Liberce tři družstva, která se kvalifikovala, díky vítězství, z oblastního finále v Hradci Králové.

• Žlutý minivolejbal – Jan Moravec, Marek Suk

• Červený minivolejbal – Tereza Kouřimová, Petr Krassek

• Modrý minivolejbal – Aneta Dostálková, Michaela Suková, Kristýna Moravcová

Výprava se do Liberce vydala v pátek v odpoledních hodinách a ubytovala se na kolejích Technické univerzity Liberec. Finále se konalo ve sportovním areálu Sport park Liberec. V sobotu v deset hodin za slunného, ale větrného počasí, se začaly hrát základní skupiny. Ve skupině bylo sedm družstev a hrálo se na čas 10 minut s 5 minutovou přestávkou. Během dopoledne se za dětmi přišla podívat mužská i ženská volejbalová reprezentace, což bylo pro děti velkým zážitkem. Konec prvního volejbalového dne odbyla šestnáctá hodina a žlutí s modrými postupovali z prvního místa do finálové skupiny o 1. – 7. místo, červení s jednou prohrou z druhého místa o 8. – 15. místo. Den zakončilo přátelské utkání mužské volejbalové reprezentace České republiky se Slovenskem. Zápas skončil výhrou domácích 3:1.

V neděli jsme se bohužel probudili do deštivého počasí. Po vydatné snídani jsme v devět hodin začali bojovat o přední příčky. I za nepřízně počasí se všichni snažili podávat co nejlepší výkony. S ohledem na počasí byl nejprve upraven čas zápasu na osm minut a před závěrečnými koly pořadatelé turnaj pro déšť přerušili a po poradě s trenéry upravili dobu hraní na pět minut. Za hustého mrholení se podařilo turnaj dohrát, pro kvasinský klub navíc velice úspěšně.

V kategorii červený obsadilo družstvo 10. místo a žlutí získali 3. místo. To nejlepší na konec – modrá děvčata korunovala toto finále 1. místem a jsou mistry republiky v kategorii modrý minivolejbal děvčat pro rok 2015. Opět jsme přepsali kvasinskou volejbalovou historii.

Turnaje se zúčastnilo celkem 800 dětí z celé republiky v šesti kategoriích. Všechny děti dostaly pamětní medaili a ti nejúspěšnější ještě medaili za umístění. Pořadatelům finále patří dík za uspořádání turnaje na vysoké úrovni.

Pro volejbalový klub je to předčasný dárek k jeho 75. narozeninám, které oslaví příští rok. Pokud chcete rozšířit naše řady či dokonce i úspěchy, přijďte v pátek 11. září 2015 nebo v úterý 15. září 2015 na volejbalové kurty do Kvasin, kde pořádá VK nábor dětí.

Poděkování za úspěšné dovršení dlouholeté práce s minivolejbalovou mládeží patří trenérům, rodičům a také Obci Kvasiny, která nás finančně podporuje.

Tomáš Erben

Výsledky všech utkání turnaje si můžete prohlédnout na stránkách českého minivolejbalu.