Novinky

Celostátní festival barevného mini v Praze  Mládež | 04.06.2018

O víkendu 26. – 27. května 2018 se v Praze na atletickém stadionu v areálu Podvinný mlýn uskutečnil festival v barevném minivolejbale.

Barevný minivolejbal je pojem, který již osm let znají tisícovky dětí, trenérů rodičů a všech, kteří se kolem volejbalu pohybují. Od podzimu probíhají krajská kola, aby se ti nejlepší ze svých kategorií mohli potkat na celostátních festivalech. Letos ČVS pořádá tři celostátní kola (Praha, Jindřichův Hradec a Ostrava). V Praze se konal největší letošní festival. Turnaje se zúčastnila tisícovka dětí z celé ČR. Takový počet účastníků festivalu minivolejbalu nepamatuje!

Do hlavního města jela výprava tří aut: Sukovi, Hejčlovi a já. Sraz jsme měli v 9.00 h v areálu. Po nezbytné registraci a předání pokynů k celému víkendu mohl celý turnaj přesně v 9.30 h začít.

Do Prahy jela díky svým výborným výsledkům z krajských kol dvě družstva červeného mini:

• Družstvo „A“: Jan Moravec, Marek Suk
  • Družstvo „B“: Helenka Morrisová, Ondra Hejčl

V sobotu byly v plánu základní skupiny a v neděli finálové. Do červeného minivolejbalu se přihlásilo 69 družstev, které se rozdělily do deseti skupin. Naše oba týmy prošly základními skupinami jako nůž máslem a ani jednou  neprohrály! Mohli jsme se tak těšit na neděli, kdy nás čekali vítězové ostatních skupin.

V sobotu před svým zápasem se Slovenskem se na náš potěr přišly podívat naše reprezentantky. Z krátké návštěvy vznikla spontánní autogramiáda a děti nemohly ze svých vzorů spustit oči. Naše kvasinská skupinka po základních kolech navštívila arénu na oba zápasy naší reprezentace (VOLLEY GOLDEN EUROPEAN LEAGUE). Ženy chvílemi v exhibičním tempu vyprovodily Slovenky 3:0. Muži udolali Španělsko 3:1. V obou zápasech měli naši reprezentanti neskutečnou podporu z hlediště. Děti vytvořily více jak bouřlivou kulisu.

V neděli se opět začínalo přesně v 9.00 h. Oba naše týmy hrály o vítězství v turnaji, ale měly proti sobě těžší soupeře, a to vítěze ostatních skupin ze soboty.

Honza s Márou po třech nedělních výhrách poprvé po roce prohráli s Orionem Praha „A“. Nezdar v jednom zápase je ale doslova „nakopl“ a další dva zápasy proti zatím neporaženým Kralupám „A“ a Vavřincem jednoznačně vyhráli. V konečné tabulce měli Mára s Honzou stejně bodů jako Kralupy, ale díky více vítězným míčům turnaj vyhráli - 1. místo!!!

Ondra s Helčou v neděli 4 zápasy vyhráli a 2 prohráli. To jim stačilo na krásné 3. místo!

Během neděle navštívila areál mužská reprezentace a byla z toho hodinová autogramiáda a společné foto všech dětí a reprezentantů.

Závěrem bych se chtěl podělit o jeden postřeh, který jsem zaslechl na účet našich zlatých kluků: „Zase tady jsou ti kluci v žlutých čepicích. Ti to určitě zase vyhrajou.“ To se pěkně poslouchá! Všemi barvami procházejí s vítězstvími v republikových turnajích. Neustále se zlepšují a zdokonalují a v Praze opět předvedli naprosto soustředěný, zodpovědný výkon.

Náš druhý tým Ondra s Helčou si odehrál svůj nejlepší turnaj. Bylo vidět, jak si tu atmosféru velkého turnaje užívají a chtějí ukázat, co umí. Odměnou jim byly krásné bronzové medaile. Tento turnaj jim dal strašně moc zkušeností do budoucna.

Celý víkend byl pořadatelsky zvládnutý na jedničku. Vše klaplo přesně na čas, jak mělo. Počasí nám přálo. Prostě pěkný volejbalový víkend!

Chci poděkovat našim družstvům za vzornou reprezentaci našeho klubu VK AŠ Kvasiny a obci Kvasiny, které tímto děkuji, že nás dlouhodobě podporuje.