Podzim v Opočně  Muži | 17.10.2018

Na základě oprávněné kritiky našich mnoha příznivců (např. Pávy N. a Milana P.) jsem se rozhodl pokračovat ve zprávách ze zápasů družstva mužů (náhradu jsem nenašel). První letošní příspěvek je tedy ze zápasu se Sokolem Opočno. Tento odložený zápas jsme odehráli v pátek 12. října 2018 v tělocvičně v ZŠ Opočno od 18.30 hod..

Do Opočna jsme jeli v šesti kusech - Alda, Ráďa, Vítek, Petr a Tom. Já samostatně od zubaře v HK a s vědomím, že soupeř je v tělocvičně podstatně nebezpečnější než na antuce. Bene si pro tentokrát užíval na svatbě. Začátek prvního setu tomu také odpovídal. Mladíci na nás vlítli bez bázně a hany. Ale ani naše hra nebyla špatná. Sice jsme museli neustále dotahovat, ale krok jsme držet dokázali. V průběhu setu se projevil jejich horší příjem podání a tím i slabší útok. Toho jsme využili a set v klidu vyhráli. Druhý set byl naprosto stejný. Vypadalo to na hladký průběh utkání. To bychom ale nebyli my, abychom si to nezkomplikovali. Polevili jsme v pozornosti, špatně přijímali a slabě útočili. Ani hra v poli tentokráte nebyla naší silnou stránkou. Soupeři narostlo sebevědomí a průběh zápasu se začal otáčet. V rozhodujícím pátém setu jsme začali zostra a vypracovali jsme si čtyřbodový náskok. Ale opět se dostavil výpadek a strany jsme měnili už pouze s jednobodovým náskokem. Drama až do konce! Více zkušeností ale přineslo klid do našich řad. Čtrnáctý bod zahrál Ráďa s ledovým klidem ze středu, přes dvojblok do volného prostoru. Závěrečný míč soupeř umístil „bombou“ do autu. Mohli jsme si oddechnout a radovat se. Ještě jsme je porazili 2:3 (17:25;21:25;25:19;27:25;10:15). Poučení do dalších zápasů: udržet koncentraci na hru až do konce utkání, pomoci si vzájemně vykrytím…