Kounov poražen!  Muži | 03.05.2019

Ve čtvrtek 3. května jsme pokračovali v dohrávce podzimního kola s dosud vedoucím Kounovem.

Začátek nevypadal moc optimisticky. Větrno, chladno domácí hráči se začali trousit dlouho po stanoveném termínu bez chuti do přípravy hřiště i samotné hry (velká výtka) a soupeř přijel v plné síle s mladou jarní posilou. Nicméně se vše podařilo přichystat a po intenzivním rozcvičení mohl za řízení delegovaného rozhodčího začít souboj o první příčku soutěže.

Od prvního míče bylo jasné, že síly obou družstev jsou vyrovnány. Až v druhé půlce se nám díky horšímu příjmu soupeře podařilo vytvořit nepatrný náskok. V závěru zle dotahoval, dokonce i o jeden bod vedl, ale štěstí stálo při nás a první set jsme vyhráli 25:23. V druhém setu Kounov pokračoval ve špatném příjmu a herních chybách a my naopak zlepšili hru v poli. To vedlo k hladké výhře 25:12. Naše třetí sety jsou dlouhodobě problém. Zvlášť po hladkých výhrách. Nedovedeme udržet koncentraci a podléháme dojmu, že zápas je již rozhodnut. Tak tomu bylo i přes varování tentokrát. Soupeř si hned od začátku vypracoval čtyřbodový náskok, který jsme nedokázali stáhnout. Zhoršil se příjem podání a hra v poli byla slabá. I přes náš závěrečný nápor Kounov set vyhrál 25:21. Bylo jasné, že čtvrtý set rozhodne. Kdo ho vyhraje, vyhraje celý zápas. Od počátku byla hra opět vyrovnaná. Opět rozhodla půlka setu, kdy se nám podařilo získat nepatrný náskok. V závěru pak Kounov víc chyboval a vítězství v setu (25:20) i zápase (3:1) tak bylo naše a s ním i první místo tabulky. Snad to nebude jen dočasné…

V tomto zápase obě družstva předvedla nejkvalitnější hru v probíhající soutěži. Domácí tým nastoupil v sestavě: Alda, Bene, Víťa, Tom, Mori jun. a sen. Na zápisu pomáhal (a učil se) Ráďa unavený po sekání trávy. Všichni zasluhují pochvalu (až teda na ten třetí set)…