Novinky

Druhé festivalové kolo  Mládež | 13.10.2019


V neděli 13.10.2019 se konalo druhé kolo festivalu v barevném minivolejbalu. Turnaj uspořádala Hradecká Slávie. Do zápasů o festivalové body jsme vyslali 7 družstev!! Účast byla o poznání větší než na prvním kole v RK.

Všechny barvy (žlutá, oranžová, červená a modré dívky) hrály na čas 9 min. a výsledky se vyhlašovaly po základních skupinách. Modří kluci hráli v základní skupině 4 zápasy na jeden set do 15 bodů. Semifinále a finále na dva sety do 15 bodů.

ŽLUTÝCH bylo 17 družstev rozdělených do tří skupin. Každý tým si tak zahrál 5 zápasů. Naše tři družstva nejmenších si vedla skvěle. „A“ – M. Moravec, M. Šípek – 3. místo. „B“ – A. Vavera, Z.Chlumecká – 3. místo. „C“ – N. Fléglová, F. Sýkora, M. Zima – 5. místo. Na všech dětech bylo vidět veliké zlepšení oproti minulému turnaji.

ORANŽOVÝCH bylo 28 družstev. Hráli tak ve čtyřech skupinách po sedmi. Náš tým hrál ve složení K.Dusbabová, L. Schod a zahrál si šest zápasů (4 výhry a 2 prohry) to v konečném zúčtování to stačilo na pěkné 3. místo.

MODRÝCH DÍVEK bylo 21 družstev ve 3 skupinách. Naše děvčata hrála ve složení A. Drašnarová, H.Morrisová, P. Neugebaerová, E. Bartková. Holky hrály s úsměvem na rtech a výsledkem bylo 6 zápasů 6 výher - 1. místo.

MODRÝCH CHLAPCŮ bylo 10 družstev. Náš VK měl dvě družstva. MODRÉ „A“ – J. Moravec, M. Suk, O. Hejčl a MODRÉ „B“ - T. Neugebauer, K. Schod a M. Gajda (byl to jeho první turnaj). Tento nově složený tým si vedl dobře. V zákl. skup. 2 výhry a 2 prohry. V nadstavbě nejdříve prohráli se Slávií „D“ 26:29, tato prohra je odsoudila do boje o 7. místo proti Kuklenám. Tento zápas po boji vyhráli 27:26 a obsadili tak konečné 7. místo.

Náš první tým opět nenechal nikoho na pochybách, kdo letos kraluje modrému mini. Ve skupině 4 zápasy – 4 výhry. V semifinále výhra na Slávií „A“ 30:15 a ve finále jasná výhra nad VK sportem RK 30:13. Opět bez prohry 1. místo! Velká radost z toho, že barvy našeho VK byly opět hodně vidět.

Na závěr děkuji rodičům, kteří nám pomáhají s dopravou. V neděli jsme však měli změnu. Jelikož nás už je velký počet využili jsme nabídku A. Vavery a většina jela jeho autobusem. Pro děti dobrodružství, pro nás ulehčení, nemuseli jsme shánět auta. Bylo to super. Děkujeme!

Fotografie z turnaje najdete zde.

 

19.06.2019