Novinky

Celostátní kolo barevného mini.  Mládež | 05.06.2022


Ve dnech 4. - 5. června proběhlo v Karlových Varech Celostátní kolo barevného minivolejbalu za účasti 110 týmů z mnoha koutů naší republiky. Akci pořádal Český volejbalový svaz a VK Karlovarsko. Pro sportovce bylo připraveno 18 minivolejbalových hřišť.

Náš klub jela do lázeňského města reprezentovat dvě družstva. Oranžové: Maty Moravec a Zuzka Chlumecká. Červené: Kačky Martincová a Dusbabová. Odjez byl už v pátek a spalo se na VŠ kolejích.

V sobotu ráno týmy obdržely trička příslušných barev a volejbalová zábava mohla začít, zápas střídal zápas, na hřištích bylo i přes hudbu z reproduktoru slyšet povzbuzování, ale i fandění přítomných trenérů a rodičů. Jediným menším škraloupem na tomto dni byla odpolední nepřízeň počasí, která sportovce vyhnala z hřišť a pořadatelé po domluvě s trenéry byli nuceni zbývající 4 kola ze soboty přesunout na neděli. Nicméně chlapci a děvčata nesmutnili, protože v rámci tohoto víkendového svátku volejbalu byla i možnost zúčastnit se a zafandit českým hráčům a hráčkám národních týmů při zápasech Golden Europen League v blízké Hale míčových sportů, kteří se jim odměnili za jejich hlasitou podporu vítězstvími v obou zápasech.

Nedělní ráno začalo oproti plánu o něco dříve, aby se dohrály zápasy z předešlého dne, po jejich dohrání tento turnaj navštívili hráči českého reprezentačního týmu. Během pár vteřin byli reprezentanti v obležení nadšených dětí žádajících o podpis na předem rozdané kartičky a trička. Po společné fotografii všech účastníků turnaje s hráči reprezentace mohli začít boje ve finálových skupinách o konečné pořadí. I přes únavu z předešlého dne chlapci i dívky předváděli úžasné výkony a mnozí se zlepšovali zápas od zápasu.

Naše obě družstva v základních skupinách všechny své zápasy vyhrála! V neděli tak bojovali ve finálových skupinách „A“ o celkové vítězství v turnaji. Matymu a Zuzce se to povedlo, ani v neděli nepoznali co je to prohrát a zaslouženě celý turnaj vyhráli 1. místo! Červené Kačky měly smůlu v jednom zápase, kde prohráli a obsadili také výborné 2. místo. Děti při vyhlašování dostaly pamětní medaile, diplom, volejbalový sešit a něco na zub.

První a druhé místo na republikovém turnaji je opět výborná vizitka kvasinského volejbalu, který byl vidět i tak daleko. Byl to vůbec nejvzdálenější výjezd na turnaj, který jsme s dětmi absolvovali, ale vyplatil se. Děkuji rodičům, kteří jeli své volejbalisty podpořit. Poslední letošní turnaj je opět republikový, tentokrát jedeme do Prahy. Tak nám držte palce!

Martin Moravec

 

Forografie z tunaje.

 

19.06.2019