Novinky

Celostátní turnaj barevného mini. Praha  Mládež | 19.06.2022


V termínu 18. – 19. 6. 2022 se uskutečnil v našem hlavním městě třetí finálový republikový turnaj v barevném minivolejbale. Do Prahy se sjelo celkem 194 družstev!! Co do kvality soupeřů to byl jednoznačně nejlepší turnaj, kterého jsme se zúčastnili. Hrálo se na hřištích SK Meteor. Náš VK jela do Prahy reprezentovat tři družstva. Oranžové „A“ Maty Moravec a Zuzka Chlumecká. Oranžové „B“ Karolína Kopecká a Adam Vavera  a „červené“ Kačky Martincová a Dusbabová.

V sobotu ráno týmy opět obdržely trička příslušných barev a mohlo se začít. Celý víkend hlavně neděle byl ve znamení velkých veder. V sobotu se ještě hrálo na 10 min. Všechna naše družstva bojovala statečně a na konci dne na tom byla úplně stejně. Ze sedmi zápasů všichni jeden prohráli. Štěstí měly se Maty se Zuzkou, protože soupeře, se kterým měli v základní skupině stejně bodů porazili a proto postoupili z prvního místa a v neděli tak mohli hrát o vítězství v turnaji. Ostatní dvě družstva prohrála s vítězem své skupiny. Skončili tak po základních skupinách na druhých místech a v neděli hráli o 8. - 14. místo.

Neděle nás opět přivítala horkem. Jelikož teploty vystoupaly okolo 38 C, pořadatelé zkrátili hrací čas na 7 minut. Našim dětem teplo nevadilo a praly se více se soupeři než s počasím. Maty se Zuzkou hráli ve skupině o celkové vítězství a musím uznat, že předvedli naprosto dokonalý výkon. Zvláště s kluky z Brániku, kteří letos ještě neprohráli se rozhodovalo až na konci časového limitu. Nakonec jim naše družstvo uštědřilo první letošní porážku a to 9:8!! A protože i ostatních pět zápasů vyhráli, nebylo pochyb o tom, kdo opět opanuje oranžovou barvu na republice. Po Karlových Varech vítězí Maty se Zuzkou i v Praze!!!!! Stávají se tak neoficiálními mistry ČR v oranžovém minivolejbale!! Obrovská gratulace. Druhému družstvu Karolíně s Adamem se v neděli až tolik nedařilo, vybojovali si 14. místo. V oranžové barvě se zúčastnilo 42 družstev z ČR. Kačky si také bohužel v neděli vybraly slabší den. I tak skončily na pěkném 11. místě ze 43 družstev v červené barvě.

Moc děkuji všem rodičům za dopravu, ale za morální a psychickou podporu svých dětí. Tak velký turnaj v takovém vedru – klobouk dolů. Díky!

Fotografie z turnaje zde.

 

19.06.2019