Novinky

Letní soustředění 2022  Mládež | 26.08.2022


Oblíbené letní soustředění jsme letos pořádali v termínu 21. 8. - 26. 8. 2022. Bohužel předpověď počasí k nám nebyla přívětivá. Proto jsme se v neděli pouze sešli, navezli věci a řekli podrobnosti. Někteří si postavili stany, ale všichni odjeli na noc domů.

V pondělí ráno (bohužel za deště) jsme soustředění zahájili. Naštěstí máme v Kvasinách novou tělocvičnu, kterou jsme v pondělí a úterý rádi využili. V pondělí dorazila lektorka, která nás učila jak se správně protáhnout a zahřát svaly. V úterý s námi trénoval krajský lektor správné odbití. Od středy se počasí vylepšovalo. Děti tak mohly postavit všechny stany. Letos byl opět překonán rekord. V areálu bylo postaveno 10 stanů!! Celý týden se děti učily nejen volejbalu, ale s Týnou hrály různé pohybové hry, tužily už tak skvělou partu, opékaly buřty a každý večer nesměla chybět schovka. Terka hrála na kytaru, zpívalo se a hrálo. Ve čtvrtek odpoledne byla bojová hra v okolí Kvasin, kterou pro obec připravila Irena Šklíbová. Na trase dlouhé pět kilometrů jsme v lese Boroviny plnili různé úkoly – poznávali zvířata, doplňovali názvy míst v obci i v okolí a doplňovali se tajenku. Na patnácti stanovištích se plnily sportovní úkoly. Na konci děti čekala sladká odměna. Stezku jsme šli ve dvou partách a všichni jsme si to náramně užili. Poslední noc spali všichni pod širákem. Na umělce si nejdříve zaspívali pár písniček a ulehli. Ze spaní pod širák se už stala tradice, ale že všichni? Byla to pecka. Ráno jsme museli spacáky rozvěšet po tribuně, protože rosa by fakt velká. Stejně jako spaní venku se stalo naším pěkným zvykem, že se na soustředění loučíme s hráči, kteří jsou na minivolejbal „staří“. Letos to byla Eliška Houštěková a Karolína Králíčková. Ať se daří i nadále!! Na konci jsme vyhlásili výsledky dvou velkých turnajů. Každý si odnesl krásné ceny, které nám zajistila starostka obce Kvasiny Alice Nováková, moc děkujeme! Odpoledne následoval nezbytný úklid a balení. I přes nepovedený začátek se soustředění parádně vydařilo.

Celý týden se o 25 dětí starali M. Moravec, T. Erben a do středy K. Moravcová a (Jessynkou). Odpoledne dojížděla T. Nováková. Moc děkujeme rodičům, kteří nám pomohli dopoledne se snídaněmi a výdejem obědů. Odpoledne se o jídlo starala a večeře vařila Janča. Stejný dík patří maminkám, které nám upekly buchty. Díky A. Vaverovi za autobus, kterým nás vozil na tréninky do tělocvičny v nepříznivém počasí.

Velký dík všem, kteří se jakkoli na soustředění podíleli.

M. Moravec

 

fotografie ze soustředění

 

19.06.2019