Činnost v roce 2007

Loňský rok pro nás začal účastí na Zimním poháru, jehož první kolo se konalo v Třebechovicích pod Orebem ve staré Sokolovně. Nutno říci, že toto kolo bylo dle mého názoru silně poznamenáno povrchovou úpravou parket, které byly navoskovány a v podstatě znemožňovaly jakýkoli rychlejší pohyb. Podmínky byly však pro všechny stejné, ovšem naše družstvo se s touto skutečností vyrovnalo nejhůře ze všech a prohrálo oba zápasy. Druhé kolo se konalo v Novém Městě nad Metují, kde jsme již podaly podstatně lepší výkon a prohrály pouze jedno utkání. Díky tomu jsme postoupily i do třetího kola, které jsme pořádaly v Rychnově nad Kněžnou. I přes dobrý výkon jsme však již do finále nepostoupily.

Jarní část soutěže jsme odehrály se střídavými výsledky a skončili na osmém místě.
S výsledky všech zápasů a konečnou tabulkou sezony 2006/2007 se můžete seznámit na stránkách českého volejbalu.

V létě jsme se zúčastnily tradičních turnajů v Kvasinách a ve Vamberku.

Do dalšího soutěžního ročníku jsme kvůli dlouhodobě nízkému počtu hráček opět posílily družstvo o juniorky z rychnovského oddílu Réma, v celkovém počtu tentokrát pěti hráček. Podzimní část však pro nás nebyla příliš šťastným obdobím. Zhruba v polovině září jsme během jediného víkendu nejprve přišly díky zranění kolena o Alenu Roušavou a den na to utrpěly mnohem větší ztrátu v podobě náhlého úmrtí jedné z nadějných juniorek z Rémy, Šárky Novákové. Když k této tragické události ještě přičtu chronické potíže s ramenem Lucky Houštěkové, díky nimž odehrála pouze dva zápasy, dá se myslím hovořit o „černém podzimu“ našeho družstva.

Nicméně je tu i jedna velmi pozitivní zpráva v podobě přestupu hráčky družstva Orel Hradec Králové Evy Ptačovské, s níž myslím můžeme doufat v „lepší zítřky“ našeho týmu.

V nejbližší době nás čeká opět účast na Zimním poháru, kde se budeme pokoušet zopakovat případně i vylepšit výsledek z minulého roku.

Na závěr bych chtěla poděkovat Pavlu Moravcovi, který se na podzim ujal nelehké role trenéra a absolvoval s námi všechny zápasy.


20.02.2018