Činnost v roce 2009

Zpráva o činnosti družstva žen "A"

Druhou část sezóny 2008/2009 jsme zvládly se střídavými, ale uspokojivými výsledky a nakonec z toho bylo krásné čtvrté místo v tabulce, hned za dvěma vcelku jasnými favority, kterými byli Malšovice a Hronov a jedním pro mě překvapivým týmem Jezbinami, který měl ovšem ambice na postup, o nějž údajně přišel právě prohraným zápasem s naším týmem.

S výsledky všech zápasů a konečnou tabulkou sezony 2008/2009 se můžete seznámit na stránkách českého volejbalu.

Před novou sezónou nastala v klubu VK Kvasiny zvláštní situace, kdy několik hráček bývalého „B-týmu“ a některé hráčky „C-týmu“ oznámily úmysl opustit Kvasiny a zamířit do jiných týmů hrajících Krajskou soutěž. Na toto zareagoval předseda klubu svoláním mimořádné schůze, kde se měly všechny důvody a úmysly osvětlit. Výsledkem bylo rozšíření soupisky „A-týmu“ o některé z těchto hráček. Tomáš Erben se ujal funkce trenéra a po dlouhé době jsme tak na podzim pravidelně trénovaly.

Rozpis soutěže na sezónu 2009/2010 doznal též jedné změny: ze dvou skupin po deseti týmech vznikly tři skupiny, dvě po osmi a jedna se sedmi týmy. Tato změna však mnoho pozitiv nepřinesla. Původně jsme se domnívaly, že by mohla vést alespoň k odlehčení nabytého rozpisu, nicméně nestalo se tak a podzimní část soutěže jsme odehrály v podstatě během září.

Dalším negativem bylo nerovnoměrné rozložení sil do jednotlivých skupin, kdy dvě skupiny byly složeny z převážně silných týmů a naše skupina převážně z těch slabších, což vedlo k poklesu kvality soutěže. Také díky tomu jsme průběžně po podzimní části na druhém místě, a to jsme ještě několik zápasů prohrály vcelku zbytečně.

Seznam hráček pro rok 2009 - ženy "A"

 • Cvejnová Eva
 • Dusilová Jana
 • Hodovalová Eva
 • Kubalíková Veronika
 • Masaříková Jarmila
 • Moravcová Blanka
 • Moravcová Zuzana
 • Nosková Zuzana
 • Nováková Alice
 • Ptačovská Eva
 • Špringrová Eva
 • Šreibrová Lucie
 • Vraniaková Naďa

Zpráva o činnosti družstva žen "C"

Rok 2009 rychle utekl a došlo na jeho zhodnocení. Pokusila jsem se sepsat pár vět za ženy "C". Ve složení hráček moc změn nenastalo, patří mezi ně Jana Dusilová, Renata Stieberová, Barbora Šklíbová, Eva Hodovalová, Katka Daňková, Pavlína Klárová, Veronika Kubalíková a nově Eva Špringrová.

Na jaře jsme odehrály okresní soutěž o třech družstvech: Réma Rychnov, Týniště n. Orl. a Kvasiny. Bohužel nás opustila dvě družstva – Vamberk, který postoupil do krajů a Čestice, kde měly holky problém s malým počtem hráček. S holkami z Rychnova i Týniště jsme si vždycky dobře zahrály a snažily se bojovat o co nejvíce bodů.

Minulý rok jsme se scházely každé úterý v solnické tělocvičně s hráčkami z "A" a "B", bohužel ne s pravidelnou účastí. V pátek se scházíme ženy "C" a někdy mezi nás zavítá někdo nový a holky, které hrály za žákyně (Martina Holcová, Jitka Spěváčková a Klára Kubíčková). Doufáme, že se jim s námi trénuje dobře a časem s námi budou hrát i soutěž, aby se náš počet zvýšil a dobře jsme si zahrály.

Začátkem prázdnin se náš tým zúčastnil tradičních letních turnajů v Kvasinách. Celé léto jsme každý pátek pilně trénovaly a při vydařeném počasí nešlo odolat ani hře plážového volejbalu. Letní sezóna byla zakončena turnajem v Broumově, kde se nám moc líbilo. Na tuto dalekou cestu se vydalo pět hráček: Veronika Kubalíková, Eva Hodovalová, Pavlína Klárová a Lucka Jirásková společně s posilou, Evou Cvejnovou.

Na podzim si některé z nás zahrály s ženskými z  "A" a "B" a získaly drahé zkušenosti. Bohužel bychom těchto zápasů potřebovaly více, abychom se rychleji zlepšovaly a zvykly si na rychlejší tempo hry.

Snažíme se trénovat, aby se naše úroveň zlepšila a chceme poděkovat Tomáši Erbenovi. Má s námi trpělivost a předává nám své zkušenosti.

V podzimní soutěži jsme odehrály utkání s Rémou Rychnov a Týništěm n. Orl. Umístily jsme se na krásném 3. místě. Doufáme, že v roce 2010 se zvýší účast na trénincích, abychom si dobře zahrály a že přibydou nové tváře.

Veronika Kubalíková


20.02.2018