Jarní turnaj mládeže 2010

Ve dnech 24. a 25. dubna 2010 se v našem areálu konal již 19. ročník Jarního turnaje mládeže.
Stejně jako minulý rok i letos nám přálo počasí, což umožnilo odehrání kvalitních zápasů. Celkem se zúčastnilo 72 družstev, odehrálo se 167 zápasů, 334 setů a 10 559 míčů. Hrálo se na sedmi hřištích a areál volejbalového klubu za víkend navštívilo téměř 600 lidí.

Sobota 24. dubna 2010

V sobotu se hrál šestkový volejbal v kategoriích mladší a starší žáci a žákyně. Přihlásilo se celkem 29 družstev. Všechny zápasy se hrály na 2 sety do 25 bodů.

Mladší žáci:
Startovalo 9 družstev, která byla rozdělena do 3 skupin. Stejně jako loni zvítězila Kometa Praha A před Slavií Hradec Králové a Tuchlovicemi. Další pořadí si vybojovali po celodenním klání na sluníčku hráči Sokola Pardubice, Komety Praha B, AŠ Kvasiny, VK SPORT Rychnov n. Kn., SK Přerov a Komety Praha C.
Starší žáci:
Startovalo 5 družstev a hrál každý s každým. Zvítězila Kometa Praha před VK SPORT Rychnov n. Kn., Tuchlovicemi, SK Přerov a Prosekem Praha.
Mladší žákyně:
Do této kategorie se přihlásilo 9 družstev, která byla rozdělena do třech skupin. Zvítězila Slavia Hradec Králové A před Slavií Hradec Králové B a RÉMOU Rychnov n. Kn. Na dalších místech skončila družstva TJ JUNIOR Brno, Rtyně A, RÉMA Rychnov n. Kn. B, Rubena Náchod, Jilemnice a Rtyně B.
Starší žákyně:
V této kategorii startovalo 6 družstev ve dvou skupinách. Přesvědčivě zvítězil Červený Kostelec před DDM Týniště n.O., TJ JUNIOR Brno, Jilemnicí A, Bílou Třemešnou B a Bílou Třemešnou A.

Neděle 25. dubna 2010

V neděli přilákalo krásné slunečné počasí do Kvasin celkem 43 družstev. Hrály se čtyři kategorie - minižáci a minižákyně (čtyřkový volejbal) a přehazovaná mladších a starších.

Minižáci:
Sjelo se celkem 12 družstev, která byla rozdělena do čtyř skupin. Po tuhých bojích zvítězila Slavia Hradec Králové A před Kometou Praha A, Kometou Praha B, Sokolem Pardubice, Kometou Praha C, Rtyní, Slavií Hradec Králové B, VK SPORT Rychnov n. Kn., VK AŠ Kvasiny, VK SPORT Rychnov n. Kn. A, Kometou Praha D a E.
Minižákyně:
Do této kategorie se přihlásil stejný počet družstev a hrálo se stejným systémem jako minižáci. Pořadí: Červený Kostelec, RÉMA Rychnov n. Kn. A, Jilemnice B, Jilemnice A, Dolní Újezd A, Slavia Hradec Králové, Dolní Újezd B, RÉMA Rychnov n. Kn. B, Jilemnice C, Rubena Náchod B, Rubena Náchod A, Rtyně.
Přehazovaná mladší:
Sešlo se celkem 7 družstev. Tato třída přinesla domácím pěkný úspěch. Družstva hrála na čas 2 x 8 minut a rozměr hřiště byl 7 x 7 metrů. Dohrálo se téměř v 17 hodin. Zvítězilo družstvo Kvasin A před Kvasinami B, Rubenou Náchod C, DDM Týniště n. Orl., Rubenou Náchod B, RÉMOU Rychnov n. Kn. a Rubenou Náchod A
Přehazovaná starší:
Na turnaj v této kategorii se přihlásilo 12 družstev převážně z Královéhradeckého kraje. Opět byla družstva rozdělena do tří skupin s tímto konečným pořadím: DDM Týniště n. Orl. B, RÉMA Rychnov n. Kn. A, Slavia Hradec Králové A, Stěžery A, B, C, Rtyně, Slavia Hradec Králové B, DDM Týniště n. Orl. A, RÉMA RK B, C, Rubena Náchod.

Nedělní turnaj navštívil nečekaný host – v rámci předvolební kampaně se v Kvasinách zastavil Cyril Svoboda, který věnoval vítěznému družstvu VK AŠ Kvasiny míč se svým podpisem. Přestože byl míč fotbalový, děti z něj měly radost.
Po oba dny bylo postaráno o bohaté občerstvení.
Jarní turnaj byl pořádán za pomoci Královéhradeckého kraje. Za 19 ročníků mládežnických turnajů startovalo v Kvasinách již 510 družstev.
Výbor klubu touto cestou děkuje všem členům klubu a rodičům dětí za pomoc při organizaci turnaje a všem sponzorům, kteří tuto akci podpořili.