Jarní turnaj mládeže 2022

31. ročník jarních turnajů mládeže v Kvasinách

Jako každý rok o víkendu 30.4. a 1.5. praskaly kvasinské volejbalové kurty ve švech. Konal se tradiční již 31. ročník Jarních turnajů mládeže. Počasí nám přálo a tak se během 2 dnů na hřištích vystřídalo přes 100 družstev v barevném minivolejbalu a klasickém volejbalu mladších a starších žákyň.

Mladší a starší žákyně si zahrály v sobotu. Devět družstev mladších žákyň a osm družstev starších žákyň se celý den střídala na antukových hřištích. Za celý sobotní den se podařilo zahrát celkem 42 zápasů z toho 86 setů s celkovým počtem 2740 bodů. Družstva si přijela zahrát z blízkého Rychnova nad Kněžnou, ale i z Třebechovic, Poličky, Zruče nad Sázavou a třeba i Dvora Králové. První místo mladších žákyň obsadilo družstvo dívek z Třebechovic. Tým dívek VK Dvůr Králové obsadily první místo ve skupině starších žákyň.

V neděli se o plný volejbalový areál postaral barevný minivolejbal. Naše nejmenší děti si zahrály žlutý, oranžový a ty větší červený a modrý volejbal. V neděli se na kurtech vystřídalo 107 družstev ve všech barvách. Odehrálo se celkem 383 deseti minutových zápasů v celkovém součtu 8018 bodů. V Kvasinách se sešly družstva z Rychnova nad Kněžnou, Týniště nad orlicí, Třebechovic, Náchoda, Hronova, Pouchova, Chlumce nad Cidlinou, Nechanic, Slatiny, Hradce Králové, Nového Města nad Metují, Ruchadla Zájezd, Rtyně v Podkrkonoší a to není zdaleka všechno. Některé týmy využívají turnajů ke změně názvu klubu a družstva se prezentují jako například Tygři, Citronci, Fretky, Ohniváci, Borci, Zloději, atd.

V modrém volejbalu byly 3 skupiny s celkem 17 družstvy. 2 skupiny dívek a jedna skupina chlapců. První příčky dívek obsadily týmy ze Starého Města (Náchod) a Rychnova nad Kněžnou. 2. stupínek si vybojovaly družstva z Nového města nad Metují a Ruchadla. 3.příčku si vybojovalo Družstvo z Kvasin a Třebechovic. První místo ve skupině chlapců si vybojovalo družstvo Rtyně v Podkrkonoší, 2. místo obsadilo družstvo VK Sport RK B a 3. místo si vybojovalo družstvo VK Sport RK A.

V Červeném mini si děti zahrálo 29 družstev ve 4 skupinách. První místa skupin obsadil tým domácích Kvasin, Ruchadla a 2 týmů Nechanic.

Oranžový minivolejbal hrálo 34 družstev také ve 4 skupinách. První příčku obsadilo naše šikovné družstvo z Kvasin, Staré Město (Náchod), Pumy z Chlumce a RÉMA RK.

Ve žlutém minivolejbalu hrálo 25 družstev ve 3 skupinách. Zlaté medaile si vybojovala družstva dětí ze Starého Města z Náchoda, Hronova a VK Sport z RK.

Domácí družstva Kvasin se postarala o reprezentaci klubu pouze v neděli ve všech barvách. Týmy byly sestaveny skoro ze všech malých členů. Pro některé z dětí byly turnaje na domácích hřištích premiérou s podporou rodičů. Obsazení jednoho týmu ve žluté barvě, tří týmů v oranžové, dvou týmů v červené a dvou týmů v modrém mini.

Rádi bychom vyzdvihli a zároveň poděkovali za ocenění získané v anketě „Nejuspěšnější sportovec roku 2020 – 20221“ v kategorii Pořadatel akce: „Jarní turnaje mládeže“.

Na závěr děkujeme všem družstvům za účast. Děkujeme za veškerou podporu sponzorům. Nesmíme ale zapomenout na členy klubu, přátele, kamarády a rodiče za jejich podílení se na organizaci tak velkého turnaje.

Projekt byl realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

 

Výsledky sobotního turnaje ročníku 2022
Výsledky nedělního turnaje ročníku 2022
Fotografie z turnaje ročníku 2022


31.03.2024