Jarní turnaj mládeže 2011

Ve své jubilejní, sedmdesáté sezoně náš klub uspořádal o víkendu 30. dubna - 1. května 2011 již dvacátý ročník Jarního turnaje mládeže. Stanovení termínu pro letošní ročník provázel poněkud zmatek. První zvolený (klasický) termín, tj. předposlední víkend v dubnu, letos bohužel vyšel na jarní prázdniny, a tak na připomínku některých tradičních účastníků se turnaj posunul o týden dozadu. Řešení to nebylo šťastné, neboť ve stejný termín se hrálo finále ČR žáků. Bylo tedy jasné, že alespoň v sobotu bude počet účastníků menší, než v minulých ročnících.
O to větší radost jsme měli z toho, že se přihlásilo jedno družstvo starších žáků ze slovenských Malacek a dvě družstva mladších žákyň ze Žiliny. Tím se stal náš turnaj mezinárodním.

Sobota 30. dubna 2011

V sobotu byl turnaj pořádán pro družstva mladších a starších žáků a žákyň. Za vcelku přijatelného počasí se do soutěže mladších žáků přihlásila pouze 3 družstva. Hrála systémem každý s každým na dvě kola. Pořadí: 1. VK Sport Rychnov n. Kn., 2. SK Přerov, 3. VK Kvasiny.
V kategorii mladších žákyň startovalo 6 družstev v jedné skupině. Pořadí: 1. Junior Brno, 2. Žilina A, 3. REMA Rychnov n. Kn., 4. Slavia Hradec Králové, 5. Rtyně, 6. Žilina B.
V kategori starších žáků startovala 4 družstva v jedné skupině. Zde vznikala bohužel už i jazyková bariéra. Při losování při větě kapitána Malacek: "Zoberem si loptu!" se kapitán Přerova zeptal: "Co že si to vezme?" Úsměvné, ale i smutné... Pořadí: 1. TJ Strojár Malacky, 2. SK Přerov B, 3. SK Přerov A, 4. VK Sport Rychnov n. Kn.
A konečně v poslední kategorii - starší žákyně - startovalo 7 družstev rozdělených do dvou skupin. Pořadí: 1. Slavia Hradec Králové B, 2. Slavia Hradec Králové A, 3. Junior Brno, 4. TJ Sokol Dolní Újezd, 5. Sokol Bílá Třemešná, 6. Slavia Hradec Králové C, 7. REMA Rychnov n. Kn.

Neděle 1. května 2011

V neděli ráno přivítaly v areálu všechny účastníky kapky prvomájového deštíku. Než se však družstva přihlásila a rozlosovala do skupin, počasí se umoudřilo a déšť pomalu ustal. V neděli se sjela volejbalová drobotina a hrála se přehazovaná a minivolejbal v kategorii oranžový a modrý.
Do přehazované se přihlásilo devět družstev. Zvítězila děvčata z VK RÉMA Rychnov n.Kn. B před VK RÉMA Rychnov n.Kn. A a domácími Kvasinami. Další pořadí: 4. Sokol Stěžery A, 5. SK Týniště n.Orl., 6. Sokol Dolní Újezd A, 7. Sokol Dolní Újezd B, 8. Sokol Stěžery B a 9. Baník Vamberk.
Do oranžového minivolejbalu se přihlásilo 19 smíšených družstev (7 družstev Slavia HK, 5 družstev Třebechovic p.O., 3 družstva Dolního Újezda, 2 družstva Kvasin, Stěžery a Týniště n.Orl.). Hrálo se stejně jako přehazovaná na jeden set trvající 10 minut. Po celodenních soubojích se z celkového vítězství radovali Kluci ze Slavie HK, druhá byla Slavia HK Berušky a třetí VK Kvasiny.
Modrý minivolejbal byl rozdělen na chlapce a dívky.
Výsledky chlapců: 1. Slavia HK, 2. VK Choceň, 3. Sokol Třebechovice p.O. A, 4. VK Kvasiny a 5. Sokol Třebechovice p.O. B.
U dívek byla účast bohatší, a to 15 tříčlenných družstev. Zvítězily dívky Baníku Vamberk A před Sokolem Třebechovice p.O. B, Sokolem Třebechovice p.O. A, VK Kvasinami, Baníkem Vamberk C a dalšími.

Letošní ročník jarního turnaje sice nebyl bez deště jako ten loňský, ale i tak se všechny zápasy mohly odehrát venku. Děti podávaly bojovné výkony a byla na nich vidět radost z pohybu.
Na turnaji celkem startovalo 67 družstev, která odehrála 178 zápasů, 262 setů a 8628 míčů. Díky finanční podpoře Královéhradeckého kraje mohla být oceněna věcnými dary všechna zúčastněná družstva.
Těšíme se, že příští rok přivítáme v Kvasinách znovu tolik dětí se zájmem o sport.

Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje

Fotogalerie

Videogalerie


31.03.2024