Jarní turnaj mládeže 2015

Náš klub uspořádal o víkendu 25. - 26. dubna 2015 již čtyřiadvacátý ročník Jarního turnaje mládeže. Letos se ho zúčastnilo celkem 119 družstev.

Sobota 25. dubna 2015

Od osmi hodin, jak je zvykem, začaly přípravy  hřišť a registrace družstev. Sobota byla určena týmům mladších a starších žáků a žákyň, kterých se nakonec celkem přihlásilo 17 družstev. Bohužel chlapeckých družstev rok od roku ubývá, a to se projevilo i v našem turnaji. Přijela pouhá dvě družstva žáků, po jednou v každé kategorii. Chlapci tedy byli zařazeni mezi děvčata. Počasí přálo a všichni hráči a hráčky podávali bojovné výkony. Turnaj byl dohrán po 17. hodině.

Do kategorie mladších žákyň se přihlásilo 11 družstev. Byly tedy rozděleny na dvě skupiny, ve kterých hrály systémem každý s každým na dva hrané sety. Ve skupině A startovaly: SK Náchod, Tatran Střešovice, VK Polička, VKM Réma Rychnov n. Kn., Slavia Hradec Králové A. Ve skupině B pak nastoupily TJ Červený Kostelec, VOCE Nové Město n. M., VK AŠ Kvasiny, SK Přerov kluci, Sokol Třebechovice p. O., Slavia Hradec Králové B. Po odehrání základní části se po spočtení výsledků dohrávaly finálové skupiny o 1. - 4. místo (VK Polička, Třebechovice, Slavia Hradec Králové A, TJ Červený Kostelec), o 5. - 8. místo (Tatran Střešovice, VK AŠ Kvasiny, Réma Rychnov n. Kn., SK Přerov - kluci) a o 9. -11. místo (VOCE Nové Město, SK Náchod, Slavia Hradec Králové B). Celkem se odehrálo 80 setů a 3 313 míčů.

Mladší žákyně - celkem 11 družstev

 1. VK Polička
 2. TJ Slavia Hradec Králové A
 3. TJ Červený Kostelec
 4. Sokol Třebechovice pod Orebem
 5. VK AŠ Kvasiny
 6. Tatran Střešovice
 7. SK Přerov - kluci
 8. VKM Réma Rychnov n. Kn.

Do kategorie starších žákyň nastoupilo 6 týmů, které hrály v jedné skupině systémem každý s každým na dva hrané sety. Za den tak i tato skupina nahrála 30 setů o 1 245 míčích.

Starší žákyně - celkem 6 družstev

 1. TJ Červený Kostelec
 2. Sokol Polička
 3. TJ Slavia Hradec Králové
 4. Sokol Třebechovice pod Orebem
 5. VKM Réma Rychnov n. Kn.
 6. KCM Olomouc - kluci

Zatímco odměněná družstva spokojeně odjížděla domů, pro pořadatele nastal shon. Bylo nutné připravit ve volejbalovém areálu 16 a na sousedním tenisovém ještě 3 hřiště pro nedělní barevný minivolejbal. V pozdním večeru bylo vše připraveno!

Neděle 26. dubna 2015

Úderem osmé hodiny se opět začal plnit areál malými volejbalisty. Tentokrát byl na pořadu dne barevný minivolejbal v barvách žlutý, oranžový, červený a modrý. Oproti sobotě bylo tedy na kurtech ještě více živo. Počasí se po nočních deštích umoudřilo, a tak byl turnaj s nepatrným zpožděním oproti původnímu plánu v 9:30 zahájen. Bohužel příznivé počasí nevydrželo a do bojů zasáhl nejprve drobný déšť, který po chvíli vystřídaly mnohem intenzivnější srážky. Po krátké přestávce a po poradě vedoucích družstev, kteří nic nedbali volání hráčů a hráček: „My chceme hrát… My chceme hrát…!“, bylo rozhodnuto o ukončení turnaje. O umístění jednotlivých družstev tedy nerozhodovaly jejich výkony, ale umění „střižby“ jejich vedoucích. A někteří se to museli honem učit! Pouze červený minivolejbal stihl dohrát zápasy ve skupinách. Podle umístění a poměru míčů bylo sestaveno pořadí. V ostatních barvách chybělo ve skupinách minimum neodehraných kol. Zde se muselo již střihat a z výsledků se sestavilo konečné pořadí. Škoda jen, že dospělí nebyli trochu trpělivější. Než se vystříhalo a odměnila všechna družstva, pršet přestalo. Hřiště byla sportuschopná a v bojích se mohlo pokračovat. Ještě o chvíli později bylo nádherné slunečné počasí…

Žlutý minivolejbal - celkem 18 družstev, která hrála na 3 hřištích ve vedlejším tenisovém areálu

 1. VK AŠ Kvasiny A
 2. TJ Jičín A
 3. Wort
 4. VKM Réma Rychnov n. Kn.
 5. Tankysti
 6. TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší
 7. VK AŠ Kvasiny B

Oranžový minivolejbal - celkem 23 družstev, která hrála na 4 hřištích

 1. TJ Jičín A
 2. TJ Jičín B
 3. TJ Slavia Hradec Králové A
 4. SK Náchod C
 5. Kanci
 6. SK Náchod A
 7. TJ Slavia Hradec Králové B

Červený minivolejbal - celkem 28 družstev hrajících na 8 hřištích

 1. Týniště nad Orlicí A
 2. TJ Zruč nad Sázavou A
 3. Týniště nad Orlicí B
 4. SK Náchod D
 5. VKM Réma Rychnov n. Kn. A
 6. VK AŠ Kvasiny A
 7. SK Náchod B

Modrý minivolejbal je již co se týče hry klasickým volejbalem hraným pouze na menším hřišti v počtu třech hráčů. Byl proto rozdělen na dvě kategorie - chlapce a dívky.

Modrý minivolejbal dívky - celkem 23 družstev - 5 základních skupin hrálo na 3 hřištích

 1. TJ Jičín A
 2. VK Rtyně v Podkrkonoší
 3. TJ Červený Kostelec B
 4. TJ Sokol Nechanice A
 5. Horalky Střešovice Praha
 6. VK AŠ Kvasiny
 7. TJ Slavia Hradec Králové D

Modrý minivolejbal chlapci - celkem 10 družstev - 2 základní skupiny na 1 hřišti

 1. Červeňáci
 2. Smečaři
 3. VK AŠ Kvasiny
 4. TJ Slavia Hradec Králové B
 5. TJ Slavia Hradec Králové A
 6. TJ Slavia Hradec Králové C
 7. Tygři

Turnaj se konal za finanční podpory Královéhradeckého kraje, Odborů KOVO KV a materiální podpory ZPŠ. Všechna družstva obdržela v sobotu i v neděli věcné ceny. Vedení VK AŠ Kvasiny děkuje všem, kteří se jakoukoli formou podíleli na úspěšném zvládnutí víkendových turnajů, trenérům a hráčům za účast.

Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje

Výsledky všech utkání - sobota - mladší žákyně (formát PDF)

Výsledky všech utkání - sobota - starší žákyně (formát PDF)
Celkové umístění všech družstev - neděle (formát PDF)

Fotogalerie

Fotky ze soboty si můžete prohlédnout na rajčeti.

Fotky z neděle si můžete prohlédnout na rajčeti.


31.03.2024