Činnost v roce 2009

Družstvo mužů vstoupilo do roku 2009 jako každý rok přípravou v tělocvičně solnické základní školy. Tréninky byly již tradičně v pátek od 19.00 hod. Účast jednotlivých hráčů se pohybovala na obvyklé úrovni. Tedy málo kdy jsme byli v tělocvičně v dostatečném počtu. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale dle mého názoru by docházka mohla být lepší.

Jako každý rok jsme se snažili zvýšit svoji fyzickou kondici při soustředění na Kačerově. Opět musím podotknout, že účast mohla být lepší. I přes drobnou komplikaci ve změně hlavního zásobovače a přes zbytečnou nervozitu hlavního kuchaře z malého hrnce na vaření se soustředění vydařilo a účastníci odjížděli spokojeni.

Pokračováním zimní přípravy byla účast v zimním poháru okresního volejbalového svazu. Tato soutěž bohužel nesplnila naše očekávání. Do poháru se přihlásila pouze tři družstva - VK SPORT Rychnov n. Kn. a Baník Vamberk „B“. Za Rychnov nastoupili hráči, kteří hrají dorosteneckou ligu. Na těchto turnajích jsme se potýkali s nedostatkem hráčů, a tak nebyl pro naši přípravu přínosem. Naopak jsme ztratili opět jednoho hráče, který se rozhodl ukončit svoji aktivní činnost z důvodu nepřátelské atmosféry ve vlastním družstvu.

Do závěrečných jarních zápasů jsme vstupovali s obavami, zda vůbec soutěž odehrajeme. Rozhodné NE startům řekli Páva Novák, Milan Brhlík, Ivan Ešpandr, Petr Špringr, Vašek Matějka. Milan Kopecký podmíněně nastoupil pouze na první mistrák. Stejně tak Máša. Toho se podařilo přemluvit ke dvěma zápasům. Pravidelně se však dostavoval na doma hrané zápasy a pomáhal alespoň svým výkonem z kůlu, coby rozhodčí. A tak světová krize dorazila i do našeho družstva.
Podařilo se ji trochu zmírnit zařazením dvou mladých hráčů - Matěje Šklíby a Ondry Stiebera. Myslím, že po sportovní stránce nezklamali očekávání, které jsme do nich vkládali. Je však potřeba s nimi pracovat a předat jim naše sportovní i životní zkušenosti. To ale bohužel bez tréninků nepůjde.
Z této části soutěže mne mrzí pouze zbytečná prohra s Česticemi na domácím hřišti. Tento zápas se snad nevyvedl nikomu z nás. Naopak musím pochválit výkon družstva s Peklem (i přes naši prohru 1 : 3). Proti kompletnímu soupeři jsme mohli jen těžko zvítězit, ale úroveň hry byla více než dobrá. Stejně tak zápas proti Dobrušce, který jsme odehráli v tělocvičně, byl solidní. Nejlepší hru jsme však předvedli při závěrečném zápase doma s Potštejnem. Za vítězství 3 :2 nás pochválili dokonce i „staříci“! V tabulce jsme obsadili pěkné třetí místo.

Letní přípravu jsme zahájili účastí na našich Tradičních letních turnajích. Myslím, že jsme nezklamali.  Z účastníků hrajících v okresních soutěžích jsme byli první. K tomuto výsledku nám dopomohl Jura Půstka, který byl v automobilce nasazený z kopřivnické Tatry. Výrazně pomohl i v podzimní části nového ročníku. Je škoda, že jeho činnost zde byla ukončena koncem roku a již hrát nebude. Zapadl jak hráčsky, tak kamarádsky.

Letních tréninků bylo minimálně, ale do přípravy jsme zařadili turnaj Vamberecké léto. Tento turnaj jsme po zásluze vyhráli.

Vše jsme zúročili v novém ročníku okresní soutěže hned v prvním zápase s Dobruškou, kterou jsme po několika letech porazili na hlavu 3 : 1 a Potštejnem, který jsme porazili 3 : 2. K těmto zápasům bych ještě vyzvedl skvěle odehraný zápas v Rychnově. Prohráli jsme pouze s Peklem a Kostelcem těsně oba zápasy 2 : 3. V soutěži nejsou odehrány všechna utkání, a tak „přezimujeme“ na třetím místě.

Na tradiční vrchol soutěže - Pekelskou husu se nám však opět dosáhnout nepodařilo.

Zimní příprava v tělocvičně se zatím řádně nerozběhla. Možná na to má vliv posun začátku tréninku z 19.00 na 19.30.

Poslední akcí družstva je garážový turnaj ve stolním tenise u Máši. Účast je víceméně stabilní a pořadí se takřka nemění. Letos jsme ho zpestřili závěrečnou smíšenou čtyřhrou dávno po půlnoci. Pak už následovala pouze filozofická debata tří skalních do brzkých ranních hodin.

I přes problémy družstvo celkem funguje. Jen bych, stejně jako loni řekl, že by si funkci organizačního pracovníka družstva mohl zkusit někdo jiný.

Závěrem bych chtěl pozvat zájemce z řad volejbalového klubu o sportovní vyžití na běžkách v trochu sparťanských podmínkách na soustředění na Kačerově, které se koná příští týden od pátku do neděle.

Mori

Zpráva o činnosti ve formátu PDF.

Závěrečná tabulka sezony 2008/2009

S rozlosováním soutěže, s výsledky zápasů a konečnou tabulkou sezony 2008/2009 se můžete seznámit na stránkách českého volejbalu.


20.02.2018