Činnost v roce 2012

Opět je zde únor, jsme o rok starší a sešli jsme se zde, abychom ten uplynulý rok zhodnotili. Zprávu rozdělím do jednotlivých kapitol.

Jako první se budu věnovat tréninkové činnosti:

V našem podání je takřka mizivá. Zimní tréninky již několik let probíhají ve stejný čas na stejném místě. Informace pro ty, kteří to ještě nevědí a chtěli by se zúčastnit. Je to každý pátek do 19.00 hod. v solnické škole. Teprve až ke konci loňské zimní přípravy byla účast přijatelná a hra přinášela uspokojení.

V rámci zimní přípravy každoročně pořádáme soustředění na Kačerově. Počet a složení účastníků se stabilizoval na počtu 10 ks ±. Je jen škoda, že se nenajde víc zájemců o příjemně strávené chvíle na horách. Loni ale někteří ze zúčastněných nebyli ochotni podstoupit plné tréninkové dávky, což se zákonitě muselo projevit na jejich kondici po zbytek roku.

Tréninky během letní sezony v podstatě nejsou. Je to škoda, ale nemíním nikoho nutit. Obdobou zimního soustředění jsme zavedli letní, či spíše jarní formou putování po českých řekách. Loni jsme zvolili Sázavu. Kdo se zúčastnil, získal nezapomenutelné zážitky. Ať už z pádlování po „voleji“, koupání, sledování fotbalu ve vodácké hospodě, či pádlování v lijáku. Ten, kdo se nezúčastnil, může jen litovat! Těší mne, že letos byl vznesen dotaz, kam vyrazíme tentokrát. Od listopadu chodíme opět do solnické tělocvičny, ale je to ještě větší bída, než loni. A to jsme zrušili florbal a hraje se jen volejbal.

Druhou kapitolu věnuji mistrovským utkáním:

Dohrávku jarní části soutěže družstvo odehrálo v podstatě ve složení: Bene, Ráďa, Míra, Vítek a Mori a Mori. V případě ochoty pomohl Máša, Matěj, Tom, Jana. Asi nemá cenu mluvit o konkrétních zápasech. Všechny jsou popsány na stránkách našeho klubu. Střídala se dobrá hra se špatnou. Za zmínku stojí snad jen zápas s Peklem a Vamberkem B. Oba byly poslední v historii těchto klubů.

Zejména ten s Vamberkem byl něčím zvláštní. Vzhledem k dlouholeté účasti tohoto družstva v soutěži se nešlo rozloučit jen tak. Do prvního setu tedy nastoupili naši veteráni: Pepa Mašek, Vlasta Dohnálek, Lojza Vavera, Zdeněk Houštěk, Ruda Dittrich a Lumír Linek. Bohužel naši hráči podcenili přípravu, a tak výsledek neodpovídal jejich umění, lépe řečeno zkušenostem.  A z toho důvodu došlo i na zranění. V tabulce jsme skončili na pátém místě.

Přes léto jsme netrpělivě čekali, co přinese další ročník. Mluvilo se o dalších družstvech, která chtějí končit. Ale nakonec jedno přibylo - mladíci z Opočna hrající pod hlavičkou VK SPORT RK C. Z Pekla se do družstva vrátil Standa Černý, přibyl Lukáš Maršík, začal opět hrát Franta, ale Ráďa začal vynechávat a Matěje už ani neznáme. S menšími či většími problémy jsme podzimní část dohráli a přezimujeme na 4. místě tabulky.

Třetí kapitolu věnuji turnajům:

Tradičně jsme začali v Česticích. Počasí moc nepřálo, družstev bylo málo a ještě výkonnostně namíchané. Umístění není důležité, ale za předvedenou hru se stydět nemusíme. Na domácím turnaji se vždy vypneme k jinak málo vídaným výkonům a skvělé hře. Stejně tak loni se takřka vše dařilo a obsadili jsme 2. místo. Vambereckému létu nepřeje ani počasí, ani zájem družstev. S problémy jsme turnaj odehráli a obsadili 4. příčku. To byl bohužel poslední turnaj, neboť se zánikem Pekla zanikla i Pekelská husa.

Čtvrtou kapitolu věnuji sportovně společenské činnosti:

Bohužel, ačkoli klub uspořádal loni tři cyklovýlety po okolní krajině, zúčastnili jsme se jich z družstva mužů jen Tom a já. Je to škoda, protože jsme při nich navštívili pěkné kouty hor a podhůří. Alespoň že účast na konci roku v Mášově garáži je dobrá. Letos s netradičním vítězem – Benem. Zároveň ji asi poznamenala alkoholová aféra, neboť rum se nepil skoro vůbec a pivo minimálně.

Pátá závěrečná a krátká je brigádnická:

Členové družstva odpracovali pro klub na údržbě areálu zhruba 130 hodin. K tomu by se měl však připočítat i čas strávený na schůzích výboru a zajišťování dotací od Královéhradeckého kraje.

To je ve stručnosti vše o činnosti družstva mužů. Komu to ještě nestačí, odkáži ho na internetové stránky našeho klubu, kde je vše zachyceno. Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili do činnosti družstva a fanouškům a fanynkám, kteří nás podporují. Myslím, že následující rok bude ještě obtížnější, než loňský. Aspoň pro mne, co by organizačního pracovníka určitě!!

Zpráva o činnosti ve formátu PDF.

Zprávy ze zápasů - jaro 2012

V sezoně 2011/2012 obsadili muži Kvasin celkové 5. místo. Konečnou tabulku s výsledky všech utkání si můžete prohlédnout na stránkách českého volejbalu.

Zprávy ze zápasů - podzim 2012

Po podzimní části sezony 2012/2013 muži přezimují na čtvrtém místě.

Účast na turnajích v roce 2012


20.02.2018