Činnost v roce 2010

Činnost v roce 2010

Sešel se opět rok s rokem a jsme zde, abychom vyhodnotili úspěchy, či neúspěchy uplynulého roku.
Sportovní činnost družstva mužů „A“ se v zimním období již několik let nemění. Hráči se pravidelně schází v pátek od 19.00 hod v tělocvičně základní školy v Solnici. Bohužel většina členů jsou už ve věku, kdy se nic nového nenaučí. A když se naučí, něco jiného zapomenou. A tak trénink slouží k uchování si základních volejbalových návyků. Světlou výjimkou je Ráďa Knejp, který zatoužil po rychlejší hře a dožadoval se nácviku „rychlíku“. Bylo mu vyhověno a to, jak jsme to zvládli, jste mohli posoudit na mistrovských zápasech. Myslím, že jsme občas soupeře překvapili. Stejně tak ho musím pochválit za účast při tradičním zimním soustředění na Kačerově. Za výborných sněhových podmínek byl jediným nováčkem v kačerovské sestavě. Už jeho přístup ke koupi běžecké obuvi  byl příkladný. Největší uznání si však zaslouží za sobotní výkon ve stopě. Zatímco někdo opouštěl stopu a kamarády při prvním setkání s opuštěnou stojící běžkařkou, jeho vize byla úplně jiná: sáhnout si na dno a vidět světlo na konci tunelu. Oboje se mu vyplnilo a on dodnes děkuje druhému Ráďovi (Šabatovi), že vám to může vyprávět. Ale večer a v neděli byl už v pohodě a jistě se těší i na letošní soustředění.
Zimní přípravu se podařilo přežít bez zranění a dokonce jsme i posílili. Podařil se přestup Víti Šípka z Baníku Vamberk. Kvalitu přípravy a posily jsme si ověřili na turnaji v Malšovicích 1. května. Po vcelku dobře odehraných zápasech ve skupině nám bohužel došly síly a finále nebylo zcela dle našich představ. Došlo i na tvrdou výměnu názorů. Skončili jsme na čtvrtém místě, ale vzájemné vztahy se uklidnily a k podobným výstřelkům už během roku nedocházelo.
Do jarní závěrečné části okresní nemistrovské soutěže jsme vstupovali ze třetího místa tabulky. Využili jsme kvalitní přípravu a první čtyři utkání bez problémů vyhráli. A to včetně zápasu s nepříjemným Rychnovem. Přestalo se dařit v pátém utkání s Česticemi. S oslabeným soupeřem, který hrál v pěti hráčích, jsme si nedokázali poradit. Následovaly další dvě porážky s Dobruškou a Peklem. Zejména ta s Peklem hodně mrzela. Soutěž jsme zakončili skvělým výkonem a výhrou nad Potštejnem 3:2 a soutěž skončili na pěkném, druhém místě.
V letošní letní přestávce bylo družstvo mužů neobvykle činorodé. A jelikož od poloviny roku jsou v provozu nové internetové stránky našeho klubu a najdete tam komentáře i ke všemu, co se v družstvu mužů šustne, tedy skoro ke všemu, budu už stručnější, Domácí Tradiční letní turnaje- 3. místo a dobrý předvedený výkon. Vamberecké léto- prvenství jsme neobhájili. Sobota propršela a nehrálo se a v neděli jsme v dané sestavě v „oblastech“ neměli šanci. Na další turnaj jsme vyrazili nezvykle daleko. Na pozvání Jury Půstka až do Kopřivnice. Kdo tam byl, byl spokojený. Kdo nebyl, může jen litovat. Sportovně společenská akce s návštěvou Olomouce a Radhoště zakončená skvělou hrou na dobře obsazeném turnaji. Druhé-bohužel nepostupové místo ve skupině, ale pochvala od pořadatelů.
Do nového ročníku soutěže jsme vstupovali v neobvyklé pohodě. Hráči se naučili využívat internetové stránky klubu, a tak s domluvou na mistráky nebyl takový problém. V soutěži zúročili letní přípravu a prohráli trochu nešťastně pouze s Dobruškou a Peklem.Za zmínku stojí ještě utkání s Baníkem Vamberk, kdy jsme povolali opravdu všechny dostupné zálohy a zápas vítězně odehráli v sestavě Ráďa Knejp, Bene, Ondra Stieber, Mori ml., Mori st. a se zpožděním Matěj Šklíba. Po podzimní části přezimujeme na skvělém druhém místě tabulky. Podzimní sezonu jsme tradičně zakončili turnajem O pekelskou husu netradičně v tělocvičně ve Vamberku. Pořadatel zvolil nešťastný systém a o vítězovi bylo prakticky rozhodnuto po prvním utkání. I přes silnou sestavu jsme to opět my nebyli.
Zimní příprava opět probíhá v tělocvičně v Solnici v obvyklý čas. Letos se jí však pravidelně účastní i mladý Bene a Mori. Škoda, že se nedaří zapojit i ostatní mladíky - Ondru, Matěje a Ráďu Dusila. Rok jsme opět zakončili u Máši v garáži letos s překvapivým vítězem turnaje - Pávou Novákem.
Pokud bych shrnul uplynulý rok, tak mohu říci, že pro toto družstvo mužů patřil k těm úspěšnějším. A jaké jsou plány do roku 2011? Co nejlépe dohrát soutěž, účast na turnajích alespoň v takovém rozsahu, jako v roce 2010, důstojně oslavit výročí našeho klubu a především se dobře bavit volejbalem. Zároveň vás přítomné opět zvu na tradiční zimní soustředění na Kačerově, které se koná 18. – 20. února a fanoušky a příznivce družstva bych chtěl pozvat na utkání jarní části soutěže. Těšte se, Ráďa nacvičuje nový signál a má nové boty!!!

Zpráva o činnosti ve formátu PDF.

Zprávy ze zápasů - podzim 2010

Účast na turnajích v roce 2010

S rozlosováním soutěže, s výsledky zápasů a konečnou tabulkou sezony 2009/2010 se můžete seznámit v archivu na stránkách českého volejbalu.


20.02.2018