Tradiční letní turnaje 2009

První prázdninový víkend byl v Kvasinách opět ve znamení tradičních turnajů.

Sobota 4. července 2009

Krásného letního rána byl v našem areálu zahájen již 43. ročník Tradičních letních turnajů.
Při slavnostním nástupu bylo v sobotu přivítáno předsedou klubu Tomášem Erbenem, starostou obce Kvasiny panem Ulrichem a starostou Solnice panem Kubíčkem celkem 23 družstev mužů a žen.

V okresním přeboru žen soupeřilo 10 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin.
Po celodenních bojích bylo nakonec toto pořadí: 1.VK Hronov, 2. STRET Vamberk, 3. VK Staré Město, 4. Náchod B, 5. VK Záměl, 6. Choceň.
Kategorie mužů okresních soutěží se zúčastnilo pouze 5 družstev. Účast v této kategorii je tradičně slabá a ukazuje na pomalý úbytek družstev v nejnižších volejbalových soutěžích.
Konečné pořadí: 1. VK Choceň, 2. Dívčí sen, 3. Staré Město, 4. VK AŠ Kvasiny, 5. Whiskola Chrudim.
Ve volné třídě mužů startovalo 8 družstev. Byla rozdělena do dvou skupin.
Po tuhých bojích bylo toto pořadí: 1. Atile Brno, 2. Masakrboys Náchod, 3. VK Hronov, 4. Panteři (VK Réma RK), 5. Tesla Brno, 6. Junioři Hronov.

Poslední zápasy se dohrávaly před 20. hodinou. Během přestávek mezi zápasy se někteří účastníci udržovali v tempu plážovým volejbalem na pískovém hřišti. V podvečer v okolí areálu vyrostlo takřka 40 stanů. Pěkné večerní počasí přispělo k utužení starých a navázaní nových přátelských vztahů.

Neděle 5. července 2009

Ani nedělní zatažená obloha a krátká přeháňka neodradila 19 družstev, která přijela za kvalitním sportem.

Do kategorie krajské a vyšší soutěže žen se přihlásilo 11 družstev. Byla rozdělena do tří skupin.
Hrálo se na dva vítězné sety s tímto konečným pořadím: 1. Rubena Náchod, 2. VK Hronov, 3. Peprmintky, 4. Babičky Žacléř, 5. Lipánci, 6. Kostelec n.Orl.
Do kategorie krajské a vyšší soutěže mužů bylo přihlášeno 8 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin.
Opět se hrálo na dva vítězné sety s tímto konečným pořadím: 1. Omar team, 2. Atila Brno, 3. VK Choceň, 4. Baník Vamberk, 5. Istě Brno, 6. VK Hronov.

V neděli byla hra dvakrát přerušena krátkou přeháňkou. Pořadatele to však nezaskočilo a v krátkém čase mohla hra pokračovat na upravených hřištích. Celkově bylo za dva dny sehráno 95 zápasů, tj. 190 setů. Turnaje se konaly za finanční podpory Královehradeckého kraje a byly důstojným rozloučením s volejbalovou sezonou 2008/2009.

Nejen hráli, ale i pomáhali...

Tradiční letní turnaje v Kvasinách se pořádají ve stejný termín jako volejbalové turnaje v Hodslavicích. Tam se však letos turnaje konat nemohly, protože byla obec postižena povodní. Volejbalové kurty poničeny nebyly, ale dle informací někteří volejbalisté z Hodslavic měli doma až 1,6 m vody a bláta. Na jejich podporu se rozhodli účastníci turnaje uspořádat finanční sbírku, jejíž výtěžek byl předán postiženým. Vybralo se celkem 5 500,- Kč, které byly podle děkovného dopisu Aleny Kulíškové použity především na zakoupení nové vapky.
Ještě jednou všem dárcům děkujeme nejen my, ale především občané Hodslavic, kterým vybrané peníze alespoň trochu pomohly v těžké životní situaci.

Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje


07.07.2020