Tradiční letní turnaje 2016

Letos tomu bylo krásných padesát let, co se poprvé otevřely brány volejbalového areálu v Kvasinách, pro dnes již tradiční letní turnaje. Čekaly nás opět dva náročné dny plné pěkného sportu, pálivého sluníčka a spokojených úsměvů na unavených obličejích nadšených volejbalistů.

Sobota 2. července 2016

Úderem osmé se areál začal hemžit malými i velkými pracovníky, bzučely lajnovačky, a za dobré nálady a krásného počasí se vše během chvíle připravilo. Slunce peklo od rána, ale i tak se přihlásilo do sobotního klání 21 družstev. Těm patřily klasicky tři soutěže – okresy mužů a žen a volná soutěž mužů. O půl desáté proběhlo slavnostní zahájení a ještě před desátou se turnaj rozběhl. Slunce pálilo jako ďas, ale bohužel se naplnila nepěkná prognóza a úmorná vedra vystřídala ve čtyři hodiny menší bouřka s pořádným deštěm. Pršet vydrželo 2 hodiny, a tak není divu, že polovina týmů to zabalila, převzala si předčasně ceny a odjela domů. Jak zazněly hlasy lidu „slabé kusy odpadly“ :-) a kolem šesté, po vysušení kurtů ty "silné kusy“ pokračovaly vesele v turnaji a do deváté hodiny pořídily turnaj dohrát. Večer na nás opět i lehce vykouklo Slůňo, takže sled dalších událostí probíhal již dle zarytého zvyku: Postavit stany,  umýt unavená těla a napojit ve stánku do brzkých ranních hodin tělo i ducha, tedy trošku utužit vztahy..

Ženy (přihlášeno 7 družstev) hrály v jedné skupině systémem každý s každým na 2 hrané sety do 25 bodů.

Výsledné pořadí:

 1. Junior Brno
 2. Vyklepaný kukuřice
 3. Kvasiny
 4. Sněženky
 5. Buchtičky
 6. Vyhaslé hvězdy
 7. Pipinky                        

Muži okres hráli v jedné skupině na dva hrané sety do 25 bodů systémem každý s každým. Přihlásilo se šest týmů.

Výsledné pořadí:

 1. Litomyšl
 2. Kvasiny
 3. VK Sport Rychnov n. Kn. B
 4. Whiscola
 5. Pušky
 6. Třebechovice pod Orebem

Mužská volná soutěž - zde jsme udělali dvě skupiny po čtyřech družstvech.

 • Skupina A - Tanvald, Bojové fretky, Kolečko bláta, PVC
 • Skupina B - Svaz Českých Bohémů, Pastelky ze Chlen, Choré krávy, Princezny
Hráli opět na dva hrané sety do 25 bodů. Po odehrání základních skupin následovalo semifinále, křížově druhý s prvním a první s druhým ze skupin o finálové zápasy.

Výsledné pořadí:

 1. Princezny
 2. Svaz Českých Bohémů
 3. Kolečko bláta
 4. Tanvald
 5. Choré krávy
 6. PVC
 7. Pastelky ze Chlen
 8. Bojové fretky

I přes bouřku, která turnaj přerušila, nálada nepoklesla. Naopak možná udržovací práce na udržení „formy“ některých jedinců při přestávce zapříčinily celkem rychle stoupající dobrou náladu. Co také jiného dělat, když prší, že? :-)

Viděli jsme opět pěkný volejbal plný emocí, úsměvu a kromě jednoho vykloubeného malíčku žádný vážný úraz. Co víc si tedy přát. :-)

Neděle 3. července 2016

Krásné ráno slibovalo ideální počasí na volejbal, čehož bohužel využilo poněkud méně družstev, než jsme zvyklí.  Registrace se zastavila  na počtu 11-ti přihlášených družstvech. Hrály se mixy a volná soutěž mužů a žen. Pro menší počet družstev se hrálo celý den na dva vítězné sety.

Do volné soutěže žen se přihlásila jen 4 družstva. Hrálo se v jedné skupině systémem každý s každým na dva vítězné sety do 25 bodů.

Výsledné pořadí:

 1. Jako včera
 2. Uzenky
 3. Cácorky
 4. Vyklepaný kukuřice

Do volné soutěže mužů se bohužel přihlásily pouze tři týmy, a tak jsme je nechali hrát na dva vítězné sety a ještě k tomu dvoukolově, aby si to pořádně užili. :-)

Výsledné pořadí:

 1. PVC
 2. Marťas a Škodíci
 3. Choré krávy

Do smíšených družstev se přihlásily čtyři týmy, které hrály v jedné skupině systémem každý s každým na dva vítězné sety do 25 bodů.

Výsledné pořadí:

 1. Whiscola
 2. Sněženky a Machři
 3. Příbuzní
 4. Bojové fretky

Nedělní počasí dostalo konečně rozum, nabídlo příjemnější teplotu a hlavně žádný déšť. Turnaj se dohrál poměrně brzy a v 16 hodin jsme již slavnostně vyhlašovali vítěze všech kategorií. Díky podpoře obce Kvasiny a Královehradeckého kraje převzali všechny týmy pěkné věcné ceny a s úsměvem odjeli domů.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem členům klubu i těm nejmenším, kteří celý víkend vydrželi otáčet bodíky, připravovat hřiště a zajišťovat chod turnaje. Velké díky všem, bez Vás by to nešlo, jste bezvadní! :-)

Za VK Auto Škoda Kvasiny, Pavlína Klárová

Realizováno za podpory Královéhradeckého kraje

Fotogalerie


07.07.2020