Tradiční letní turnaje 2013

V obvyklý termín – první červencový víkend (letos 6. – 7.) - uspořádal náš volejbalový klub již XLVII. ročník Tradičních letních turnajů. Turnajům jako vždy předcházela pečlivá příprava. Již koncem loňského roku jsme úspěšně požádali Královéhradecký kraj o finanční podporu turnajů. Příprava vrcholila v posledních červnových dnech, kdy se musely obstarat ceny do turnajů, domluvit organizátory a v neposlední řadě připravit celý areál na volejbalový svátek našeho klubu. To, jak se to stále menšímu kruhu pořadatelů podařilo, mohli posoudit volejbalisté a volejbalistky, kteří se v sobotu a v neděli sjeli do areálu z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Sobota 6. července 2013

Počasí opět volejbalu přálo, pořadatelé jsou již zkušení, a tak krátce po deváté hodině mohly být sobotní zápasy zahájeny. Program našich turnajů se již roky nemění. První den hrají muži a ženy okresních soutěží a muži ve volné soutěži.

Do okresní soutěže mužů se přihlásilo 8 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin. Zde se hrálo na dva hrané sety do 25 bodů. Následovaly zápasy první s prvním, druhý s druhým a třetí s třetím na dva vítězné sety opět do 25 bodů. Po tvrdých volejbalových soubojích bylo toto konečné umístění:

 1. VK Sport Rychnov n. Kn. "A"
 2. VK AŠ Kvasiny
 3. Skalka
 4. Whiscola
 5. Zubaté žáby
 6. VK Sport Rychnov n. Kn. "B"
 7. Třemka
 8. Liďuňáci

Do soutěže ženy okres se přihlásilo 11 družstev. Byla rozdělena do tří skupin, kde hrály stejným systémem jako muži. Po odehrání skupin byly opět vytvořeny tři skupiny dle umístění v základní části, kde se hrálo na dva hrané sety do 25 bodů s tímto závěrečným pořadím:

 1. Made in Hronov
 2. Kudlibabky
 3. Vyhaslé hvězdy
 4. Prskavky
 5. Pardubandy
 6. Dobruška
 7. Jezinky
 8. SK Náchod
 9. Přemka
 10. Lemry
 11. VK AŠ Kvasiny

Poslední kategorií v sobotu je volná soutěž mužů. Do ní se přihlásilo 8 družstev. Byla rozlosována do dvou skupin. Systém základní soutěže byl stejný jako u mužů v okrese. Následovalo semifinále „křížem“ první s druhým a finále s tímto pořadím:

 1. Réma Rychnov n. Kn.
 2. Princezny
 3. Pytel šišek
 4. Legie Hronov
 5. 3x smrt
 6. Klokani
 7. XXL
 8. Dobijáci

Konec sobotního turnaje byl před devatenáctou hodinou. Byl pěkný letní večer, čehož využila spousta účastníků, kteří zůstali v areálu v družné zábavě a při hudbě do neděle. Opět bylo přímo v areálu a na přilehlé louce postaveno mnoho stanů. Obsluha kiosku vydržela dlouho, a tak se ti nejvytrvalejší rozcházeli za ranního zpěvu ptáků.

Neděle 7. července 2013

V neděli je rozjezd turnaje vzhledem k únavě hráčů a hráček z předchozího dne a večera tradičně pomalejší. Ale podařilo se všechny vzbudit včas a jen s nepatrným zpožděním oproti plánu mohl začít turnaj v kategoriích muži oblast a výše, ženy oblast a výše a teprve druhým rokem soutěž smíšených družstev.

Do soutěže mužů se přihlásilo 8 družstev, která hrála stejným systémem, jako v sobotu v otevřené soutěži muži, pouze do 21 bodů. Bylo na co se koukat a zejména ve finálových zápasech nebyla nouze o pěkné volejbalové okamžiky. Konečné pořadí:

 1. Navrátilci
 2. Princezny
 3. Nosorožci
 4. Hroši
 5. Lišáci
 6. OMAR team
 7. Pytel šišek
 8. Bílá Třemešná

V letošním turnaji byla dovršena generační výměna družstev a do popředí se derou mladí volejbalisté, kteří v uplynulých letech hráli na tomto turnaji v jiných kategoriích. To je případ Navrátilců (Choceň), kteří předloni skončili na 4. místě v kategorii muži okres, loni ji vyhráli a letos zvítězili (za významné podpory rodičů a prarodičů) v nejsilnější kategorii mužů, kdy předváděli opravdu pěkný volejbal. Je potěšující, že mnozí z tohoto družstva začínali již na našich mládežnických turnajích. V Chocni umí s mládeží pracovat a jejich náročná práce má výsledky.

V kategorii žen startovalo 10 družstev, která hrála stejným systémem jako muži. Ženský volejbal má oproti mužskému volejbalu ještě estetickou stránku, a tak i zde bylo na co koukat a co obdivovat. Družstva si po náročných soubojích vybojovala toto pořadí:

 1. Made in Hronov
 2. Kudlibabky
 3. Svitavy
 4. Červený Kostelec
 5. Orel
 6. Prskavky
 7. SK Náchod
 8. Pozdní sběr
 9. Sokol Albrechtice n. Orl.
 10. Sokol Kostelec n. Orl.

Soutěž smíšených družstev (4+2) se pořádá teprve druhým rokem a nemá zatím takovou tradici. Přihlásila se tři družstva, která hrála dvoukolově na dva hrané sety do 21 bodů s tímto závěrečným pořadím:

 1. Drbu vrbu
 2. Bláznivá promile
 3. Třemka

Celý turnaj byl ukončen před osmnáctou hodinou. Vyhlášení výsledků žen bylo zpestřeno krásným zpěvem moravské lidové písně dvojice volejbalistek (Pardubanky/Drbu vrbu), při kterém na chvíli ztichl celý areál a i účastníci finálového souboje mužů fascinovaně naslouchali. Svým zpěvem totiž zaujali pořadatele již v sobotu večer ve sprše. Pěvkyně byly odměněny potleskem. 

Vítězové byli vyhlášeni, ceny rozdány, XLVII. ročník Tradičních letních turnajů, při kterých se odehrálo 106 zápasů, 217 setů a 7678 míčů, se stal minulostí. Unavení pořadatelé ještě poklidili areál a mohli si konečně sednout, odpočinout a zhodnotit skončený ročník. Z jejich hlediska ho lze zařadit mezi ty velmi úspěšné!

Volejbalový klub touto cestou děkuje všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje (bez jejich namáhavé práce by to nešlo), Královehradeckému kraji za finanční pomoc, ŠKODA a.s. (závod Kvasiny) a PEWAG (Řetězárna Česká Třebová, s.r.o.) za věcné dary, obci Kvasiny a dalším, kteří se na této volejbalové akci jakýmkoli způsobem podíleli. V neposlední řadě i všem zúčastněným volejbalistům a volejbalistkám za předvedené výkony (a to nejen na hřišti…).

Výsledky všech utkání - sobota (formát Microsoft Excel)
Výsledky všech utkání - neděle (formát Microsoft Excel)

Realizováno za podpory Královéhradeckého kraje

Fotogalerie

Pokud máte dost času, pohodlně se usaďte a podívejte se na fotky na rajčeti.


07.07.2020