Tradiční letní turnaje 2012

První prázdninový víkend byl v Kvasinách opět ve znamení volejbalu - konal se již 46.  ročník Tradičních letních turnajů mužů a žen. Loni počasí nepřálo, ale letos si to vynahradilo. Za horkého počasí se do Kvasin sjelo celkem 43 družstev.

Sobota 30. června 2012

V sobotu přijelo celkem 22 družstev, která bojovala ve třech kategoriích – v otevřené soutěži mužů (8 družstev), v okresní soutěži mužů (6 družstev) a v okresní soutěži žen (8 družstev).

Otevřená soutěž mužů - družstva byla rozdělena do dvou skupin, kde hrála na dva hrané sety. Pořadí pak rozdělilo družstva do skupin o 1. – 4. místo a o 5. – 8. místo. Konečné pořadí:

 1. Svěží veteráni Hronov
 2. Dobíjáci
 3. Slavia Hradec Králové
 4. Smrt smrt smrt

Ženy hrající okresní soutěže bojovaly o vítězství v turnaji stejným způsobem. Pořadí:

 1. Rubena Náchod
 2. Majdalky Staré Město-Náchod
 3. Prskavky
 4. VK Baník Vamberk

Muži okresních soutěží vytvořili jednu skupinu, kde hráli systémem každý s každým na dva hrané sety. Boje to byly nejen vysilující, ale i vyrovnané. O umístění na prvních třech místech rozhodovaly setiny v poměru vítězných a prohraných míčů.

 1. Litomyšl
 2. VK AŠ Kvasiny
 3. VK Sport Rychnov n. Kn.
 4. Zubaté žáby
 5. Whiscola
 6. Třemka

Některá družstva chtěla pokračovat ve volejbalových soubojích i v neděli, a tak přenocovala ve stanech přímo v areálu. Teplota vzduchu moc neklesala, ale kombinace kytary, zpěvu a občerstvení zahnala únavu a vyčerpání a někteří šli spát hodně pozdě.

Neděle 1. července 2012

Nedělní ráno bylo zatažené, ale opět teplé. Soutěž byla vypsána pro muže (11 družstev) a ženy (8 družstev) hrající oblastní a vyšší soutěže a premiérově i pro smíšená družstva (3 družstva). Během bojů v základních skupinách se opět vyjasnilo, a tak se finálová utkání hrála opět za úmorného vedra.

V kategorii mužů se letos musel nejčastější vítěz, družstvo Omar Team, sklonit před nastupující generací mladých hráčů ze Švecovy legie III. Celkové pořadí:

 1. Švecova legie III.
 2. Omar Team
 3. Zubaté žáby Břidličná
 4. Hulískovo

Kategorie žen

 1. 5+1
 2. Prskavky
 3. Majdalky Staré Město-Náchod
 4. Náchod

Smíšená družstva - tato kategorie byla letos vypsána poprvé. Proto byla účast slabší - pouze 3 družstva. Konečné pořadí:

 1. Slepenec
 2. Brutus
 3. Mixer

Tradiční letní turnaje v Kvasinách mají i svoji společenskou část. Setkávají se zde generace hráčů, kteří již spolu na volejbalových hřištích nesoupeří. Podívat se, popovídat, zavzpomínat. Letos nás navštívil i bývalý hráč našeho klubu Zdeněk Haník (současný předseda ČVS). Bohužel už nikdy si nepřijede pro turnajové výsledky svých hráčů pan Šolín, který neodmyslitelně patřil k hronovskému volejbalu. Za zdárný průběh turnaje patří poděkování nejen všem členům klubu za organizaci, ale i Královéhradeckému kraji za finanční podporu.

Realizováno za podpory Královéhradeckého kraje

Fotogalerie


07.07.2020