Tradiční letní turnaje 2015

Již po devětačtyřicáté se o víkendu 4. a 5. července 2015 areál našeho klubu naplnil hráči, kteří přijeli bojovat o pěkné ceny v našich tradičních letních turnajích. Areál téměř již tradičně začal s prvními přijíždějícími ožívat v pátek večer. Postavily se stany, večer se posedělo, od domácích proběhly poslední přípravy a zalehlo se do spacáků, abychom se na to všichni pěkně vyspali.

Sobota 4. července 2015

Okolo osmé hodiny se to začalo v areálu pěkně hemžit. Napnuté sítě a nalajnovaná hřiště vítala nové příchozí a i přes ohromné vedro, které zářící slunce slibovalo, přijelo v sobotu 24 družstev. Sobota již klasicky patřila třem kategoriím: okresům mužů, okresům žen a volné soutěži. Úderem půl  desáté bylo písknuto a rozjely se první zápasy v základních skupinách.

Ženy byly rozděleny do tří základních skupin. Přihlásila se družstva: TJ Sokol Písečná, Směska, SK Náchod, Žabky, Vyhaslé Hvězdy, VK Hronov Junioři, Junior Brno, Vyklepaný Kukuřice, Letohrad, Spartak Opočno, Fofoly, Kvasiny, Kopretiny, Ještěrky. Dvě pětičlenné skupiny hrály na dva hrané sety do 20 bodů, čtyřčlenné skupiny na dva hrané sety do 25 bodů. Po dohrání základních skupin postupovaly týmy z prvních příček v boji o 1. - 3. místo, z druhého místa ve skupině o 4. - 6. a třetí si zahrály o 7. – 9 místo.

Výsledné pořadí:

 1. Fofoly
 2. SK Náchod
 3. Vyhaslé hvězdy
 4. Kvasiny
 5. TJ Sokol Písečná
 6. Vyklepaný kukuřice
 7. Žabky
 8. Junior Brno                         

Muži okres hráli v jedné skupině na dva hrané sety do dvaceti pěti bodů systémem každý s každým. Přihlásily se čtyři týmy: VK Hronov junioři, Kvasiny, Česká Třebová, Wiskola.  Domácí Kvasiny pro radost všech vybojovaly první místo! Děkujeme!

Výsledné pořadí:

 1. Kvasiny
 2. VK Hronov junioři
 3. Wiskola
 4. Sokol Česká Třebová

Mužská volná soutěž posbírala 6 mužstev, která také hrála v jedné skupině systémem každý s každým na dva hrané sety do dvaceti bodů. Přihlásily se: Princezny, Dobráci, Bílá Třemešná, Kolečko bláta, Zubatý žáby, Chorý krávy.

Výsledné pořadí:

 1. Kolečko bláta
 2. Chorý krávy
 3. Princezny
 4. Dobráci
 5. Bílá Třemešná
 6. Zubatý žáby

I přes obrovské vedro, které celý den panovalo, kdy teploty šplhaly daleko přes 30°C, hráli všichni pěkný volejbal. Dlouhé výměny i ostré útoky přinesly divákům pěknou podívanou a krásné volejbalové zážitky. Celkem diváci mohli za sobotu vidět 24 bojujících družstev v 56 zápasech, v 66 odehraných setech a vzduchem se proletělo 2 209 míčů.

K vyhlašování výsledků posledních skupin jsme se dostali okolo 18. hodiny. Všechna družstva dostala věcné ceny, nikdo neodjel s prázdnou a můžeme za to poděkovat obci Kvasiny a finanční podpoře Královehradeckého kraje.

Večer spousta hráčů zůstala a rozjela se zábava, hrálo se tradičně na kytaru, zpívalo a popíjelo, zkrátka odpočívalo po podařeném prvním dni. O půlnoci jsme po letech probudili k životu půlnoční překvapení a zazpívali si naši klubovou sprosto-národní píseň. Myslím, že výkon kytaristy byl obdivuhodný a sklidil za to náležitý potlesk. Kiosek se zavřel až ve 2 hodiny ráno a poslední nesmrtelní volejbalisté se drali do spacáků kolem třetí, aby se alespoň trošku vyspali na další náročný teplý den.

Neděle 5. července 2015

Neděla slibovala ještě vyšší teploty okolo 36°C a předpověď opět vyšla. Možná i proto přijelo méně družstev než předchozí den. I tak byla účast pěkná a hrálo se opět na všech hřištích do odpoledních hodin. Končilo se kolem 16. hodiny.

I v neděli byly vypsány tři základní hrací kategorie: ženy a muži krajské úrovně a již třetím rokem mixy (4M+2Ž).

Do krajské skupiny žen se přihlásilo 6 družstev: Sebranka, Dlažební kostka, Chudák pes, Vyklepaný kukuřice, TJ Červený Kostelec, TJ Sokol Vizovice. Hrálo se v jedné skupině systémem každý s každým na dva hrané sety do dvaceti bodů.

Výsledné pořadí:

 1. Vyklepaný kukuřice
 2. Sebranka
 3. TJ Červený Kostelec
 4. Dlažební kostka
 5. TJ Sokol Vizovice
 6. Chudák pes

V krajské skupině mužů startovalo také 6 mužstev a hráli tedy stejným systémem, opět na dva hrané sety do dvaceti míčů. Přihlásili se: VK Sport Rychnov, Princezny, Kolečko bláta, Omaři, Marťas a škodíci, Chorý krávy.

Výsledné pořadí:

 1. Omaři
 2. Kolečko bláta
 3. Chorý krávy
 4. Princezny
 5. Marťas a škodíci
 6. VK Sport Rychnov

Do mixů se bohužel přihlásily pouze tři týmy (Zubatý žáby, Šmoulové, Ovečky a beránci), což nebránilo pěkné hře. Hrály dvoukolově v jedné skupině systémem každý s každým na dva hrané sety do dvaceti pěti bodů.

Výsledné pořadí:

 1. Šmoulové
 2. Zubatý žáby
 3. Ovečky a beránci

Nedělní klání se obešlo bez úrazu, teplo nám nikoho neskolilo. Opět byl vidět pěkný volejbal i přes znatelnou únavu hráčů hrajících druhý den, přeci jenom zářivé slunce dávalo všem zabrat a bralo síly. Nedělní turnaj končil okolo 16. hodiny, kdy jsme rozdali poslední ceny. Každé startující družstvo dostalo opět věcnou cenu, nikdo neodjel s prázdnou.

Závěrem jen poděkování všem pořádajícím za skvělou práci na turnajích po oba dva dny, hráčům za předvedené výkony a účast. Letos to bylo opravdu povedené, slunečné, s hojnou účastí celkem 39 družstev. Přidám ke statistikám ještě napočítaných 15 stanů, 24 aut,  jednu motorku a jednoho psa.
Za pomoc a spolupráci zaslouží poděkovat Královéhradeckému kraji, který poskytl dotaci a obci Kvasiny.

Příští rok se opět na všechny moc a moc těšíme!

Za VK Auto Škoda Kvasiny Pavlína Klárová

Realizováno za podpory Královéhradeckého kraje

Fotogalerie


07.07.2020