Tradiční letní turnaje 2010

Kvasinské volejbalové peklo

Volejbalový klub AŠ Kvasiny uspořádal ve dnech 3. –  4. července 2010 Tradiční letní volejbalové turnaje, v pořadí jako 44. ročník.
V sobotu se zúčastnilo turnajů celkem 23 družstev, v okresním přeboru mužů 6 družstev, v ženách 13 družstev a ve volné třídě mužů 4 družstva. Hrálo se za úmorného vedra + 33 stupňů. Sehráno bylo celkem 52 zápasů, tj. 104 setů, poslední byl dohrán kolem 20. hodiny večerní.
V neděli přijelo 14 družstev krajských přeborů a vyšších tříd – 8 družstev žen a 6 družstev mužů. Sehráno bylo celkem 39 zápasů, tj. 78 setů. Turnaje také přijeli podpořit zástupci okresního volejbalového svazu a ČSTV.
Celkem tedy bylo na turnajích 37 družstev.

Sobota 3. července 2010

V okresním přeboru mužů se utkalo o vítězství 6 družstev systémem každý s každým.
Po celodenní úmorné dřině okolo 20. hodiny večerní bylo nakonec pořadí: Břidličná před Rémou Rychnov nad Kněžnou „B“ a domácími Kvasinami. Rozhodoval nakonec poměr míčů. Další pořadí bylo Chrudim „A“ před Chrudimí „B“ a Svitavami.

Volná třída mužů byla sehrána čtyřmi družstvy.
Vítězem se stalo družstvo České Třebové před Hronovem „A“, Chocní „A“ a Hronovem „B“.

V okresním přeboru žen o pohár starosty obce Kvasiny hrálo 13 družstev žen, která byla rozdělena do tří skupin.
Bylo obdivuhodné, kolik úsilí a námahy vydržely příslušnice něžného pohlaví, než se nakonec určilo toto pořadí – na prvním místě skončilo družstvo Vamberka před MFF Praha a Hronovem. Pořadí do 9. místa bylo následující: Náchod – Staré Město, Rubena Náchod, Hronov, Rychnov nad Kněžnou, Chrudim a Třebechovice „B“.

Sobotní slunečný den skončil předáním cen z rukou starosty obce Kvasiny pana Pavla Ulricha. Po celodenním zápolení přišlo velmi vhod výborné občerstvení v kiosku areálu a pomoc hasičů při zakropení kurtů. Večer vyrostlo v prostoru areálu a jeho blízkém okolí malé stanové městečko, kde složili hlavu hráči, kteří se chtěli zúčastnit i druhého dne turnajů.

Neděle 4. července 2010

Kategorie kraj muži – přijelo 6 družstev a po celodenním klání systémem každý s každým okolo 17. hodiny muži skončili v tomto pořadí: vyhrál Hronov před Chocní „A“, Chocní „B“, Rémou Rychnov nad Kněžnou „B“, VK Břidličnou a Hronovem „B“.

Kategorie ženy – přijelo 8 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin. Po vyčerpávajících bojích opět za úmorného horka skončil turnaj žen v tomto pořadí: zvítězilo družstvo Litovle před Náchodem, Rubenou Náchod, Chocní, Chrudimí, Žacléří, Brnem a Kvasinami.

Celkem bylo za oba dva dny sehráno 101 zápasů, tj. 202 setů.
Turnaj byl pořádán za finanční pomoci Královéhradeckého kraje, kterému patří poděkování.

Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje

Fotogalerie


07.07.2020