Tradiční letní turnaje 2011

O víkendu 2. - 3. července 2011 jsme uspořádali již 45. ročník Tradičních volejbalových turnajů mužů a žen. V sobotu startovala družstva mužů hrající okresní soutěže, dále družstva mužů v otevřené soutěži a ženy hrající okresní soutěže. Do okresní soutěže se přihlásilo 8 družstev mužů. Byla rozdělena do dvou skupin, kde hrála systémem každý s každým na dva sety. Nasledně první dvě družstva postoupila do skupiny o 1. až 4. místo a zbylá družstva do skupiny o 5. až 8. místo. Konečné pořadí:

 1. Smečka Rýmařov
 2. Zubaté žáby Břidličná
 3. VK AŠ Kvasiny
 4. Choceň

Ve volné soutěži mužů startovala čtyři družstva systémem každý s každým na dva vítězné sety s konečným pořadím:

 1. Réma Rychnov n. Kn.
 2. Baník Vamberk
 3. Pytel šišek
 4. Staré Město-Náchod

V ženách byla původně vypsána soutěž jak pro družstva okresních soutěží, tak soutěž otevřená. Přihlásilo se však pouze pět družstev, a tak byla vytvořena jedna skupina. Družstva hrála systémem každý s každým na dva vítězné sety s konečným pořadím:

 1. Majdalky Staré Město-Náchod
 2. Baník Vamberk
 3. Réma Rychnov n. Kn.
 4. Chrudim
 5. Kvasiny

Špatné počasí mělo vliv jak na počet startujících družstev (celkem 17), tak na večerní společenské zakončení - na žádné dlouhé vysedávání venku to nebylo. Většina družstev odjela poměrně brzy domů, Moraváci do Rychnova na diskotéku, a tak kulturu zachraňovali kluci ze Starého Města, kteří po setmění rozezněli struny svých tří kytar.

V neděli pak měl turnaj pokračovat soutěží mužů a žen hrajících oblastní a vyšší soutěže. Bohužel špatná předpověď počasí se vyplnila a od rána pršelo a byla zima (pouhých 10°C). Ačkoli jsme byli pořadatelsky opět dobře připraveni a ženy z Červeného Kostelce se domáhaly sportování, byli jsme nuceni nedělní turnaj zrušit. To se za celou histori těchto turnajů ještě nestalo. Letošní turnaje byly opět uskutečněny za podpory Královehradeckého kraje.

Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje

Fotogalerie


07.07.2020